Land Serwis

Sobota na Inter Cars Master Race 2014 – błotne kąpiele

Zawodnicy ścigający się w RMPST mają ostatnio sporo okazji, by skosztować również przeprawowego off-roadu. Po niezwykle trudnym finałowym etapie Baja Poland ponownie wrócili na trasy,  by ścigać się wśród wody i błota. Przedostatnia runda tegorocznego cyklu RMPST, rajd  Inter Cars Master Race rozgrywany w Nowym Sączu, stanowił dla zawodników przyzwyczajonych do szybkiego ścigania prawdziwe wyzwanie.

Błotniste, wąskie trasy z rzadka pozwalały rozwijać duże prędkości. Liczne przeszkody premiowały załogi wywodzące się z rajdów przeprawowych. Dla nikogo nie było więc zaskoczeniem, że po dwóch oesach na prowadzeniu znaleźli się Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik, którzy niedawno jeszcze święcili sukcesy na Magam Trophy i Drezno-Wrocław. Kolejne dwa miejsca zajmują na półmetku zawodnicy z grupy TH: Łukasz Skoczeń i Grzegorz Ślęczka oraz Piotr Białkowski i Bartosz Momot. Ponad 2 minuty do podium tracą mocne załogi grupy T1: Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, Maciej Stańco i Artur Kołodziej oraz Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko. Tuż za nimi plasuje się najszybsza załoga grupy T2 – Marcin Sobiech i Piotr Czosnyka. W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych prowadzi najlepsza załoga Grupy 1 +3000 - Piotr Gadomski i Tomasz Widera, których czas na OS1 lokowałby ich na 3. miejscu w RMPST.

Trudne warunki na trasie stanowiły wyzwanie zarówno dla zawodników (na boku wylądował na przykład Łukasz Lechowicz), jak i dla ich pojazdów. Psuły się sprzęgła i hamulce, pękały felgi i przebijały opony. Drugiego oesu z powodu awarii nie ukończył Adam Małysz, który gościnnie startował Chevroletem S10 (Łukasz Komornicki tym razem nie stanął w szranki). Specyfika trasy wywarła wpływ na przebieg rywalizacji – awarie maszyn powodowały korki, a wyniki musiały być później weryfikowane przez sędziów, którzy zdecydowali również o odwołaniu drugiego oesu dla zawodników z Pucharu Polski.

Na niedzielę zaplanowano drugą część zmagań – zawodnicy ponownie przejadą oba oesy, które poznali już w sobotę.

MM, fot. Andrzej Jabłoński, Kamil „Kamel” Jabłoński


Inter Cars Master Race 2014 - wyniki RMPST po OS2

Poz. Nr Zespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr./kl.
Czas
(z karą)
Str.
lid./pop.

Inter Cars Master Race 2014 - wyniki RPPST po OS1

Poz. Nr Zespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr./kl.
Czas
(z karą)
Str.
lid./pop.

Inter Cars Master Race 2014 - wyniki PPRB po OS2

Poz. Nr Zespół
Samochód
Grupa
Klasa
Poz.
gr./kl.
Czas
(z karą)
Str.
lid./pop.