Land Serwis

Baja InterCars 2014 – finał sezonu RMPST

W piątek, 24 października w Żaganiu wystartuje „Baja InterCars”, czyli 6. runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Czech, 5. runda Rajdowego Pucharu Polski Samochodów  Terenowych i Pucharu Polski Rajdów Baja. Zawodnicy będą walczyli o ostatnie w tym roku punkty. Pierwszy termin zgłoszeń (z niższą opłatą) mija 17 października o północy.

Do pokonania zawodnicy celebrity gossip RMPST będą mieli 3 odcinki po 17 kilometrów każdy i 4 odcinki o długości 68 kilometrów (zawodnicy RPPST przejadą odpowiednio po jednym odcinku mniej). Łączna długość wszystkich odcinków specjalnych w RMPST wynosi 323 kilometry.

Wszystkich kibiców zapraszamy w piątek 24 października na g.18:40 na plac Generała Maczka w Żaganiu, gdzie z bliska będzie można podziwiać kierowców i ich wspaniałe maszyny, którymi już w sobotę wystartują do Odcinków Specjalnych. Dodatkową atrakcją będzie plenerowa wystawa fotografii znakomitego fotografa Jacka Boneckiego, który nie raz uwieczniał zmagania zawodników na trasie najtrudniejszego na świecie Rajdu Dakar.

W sobotę od 8:00 zapraszamy Państwa na lotnisko do Szprotawy (Wichlice), gdzie z bliska będzie można obserwować zmagania zawodników na pokazowym oesie „Baja Inter Cars”. W przerwach swoją popisową jazdę zaprezentują członkowie klubu motocyklowego AutoMotoKlub Kożuchów,  wśród nich Piotr Piotrowski alias Kaban. Strefa Kibica ulokowana będzie od strony ul. Przemysłowej, obok hal.

Szczegóły na stronie www.bajaintercars.pl

Info: Michał Fiejka

RMPST 2014 - TOP15 po 5 rundach

RMPST_gen14