Land Serwis

NAC Rally Team wyciąga asa z rękawa. Paweł Molgo w Hiluxie Overdrive

20141021-121738Zamiana auta tuż przed końcem sezonu w sytuacji, gdy ma się realną szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego, wydaje się dość ryzykownym przedsięwzięciem. Paweł Molgo z zespołu NAC Rally Team, aktualny lider klasyfikacji RMPST, wierzy jednak w dobrą passę, która nie opuszcza go od początku roku. I udowadnia, że decyzja o przesiadce do Toyoty Hilux Overdrive, którą podjął przed występem w Baja Inter Cars w Żaganiu, to prawdziwie pokerowa zagrywka.

W rzeczywistości Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz zamieniają auto dobre (Nissan Navara) na jeszcze lepsze (Toyota Hilux) – oba skonstruowane przez serwis Overdrive Jeana-Marca Fortina. Na dodatek przystępując do rundy rozstrzygającej o losach tytułu mistrzowskiego, mogą czuć się bardzo komfortowo, bowiem na liście startowej brakuje ich najgroźniejszych rywali: Łukasza Komornickiego i Ernesta Góreckiego. Trzeci w klasyfikacji generalnej Maciej Stańco traci do lidera 62,5 pkt., podczas gdy w Żaganiu maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 64. Załoga NAC Rally Team nie zostałaby mistrzem Polski tylko w sytuacji, gdyby wycofała się już na samym początku rajdu, a Stańco wygrałby wszystkie odcinki specjalne.

20141021-122505- Jestem świadom, że podejmujemy pewne ryzyko – mówi Paweł Molgo. – Ale bez względu na to, czy ukończę ten sezon na pierwszym, drugim czy trzecim miejscu i tak jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z naszych osiągnięć. To był dla nas bardzo udany rok. Oczywiście marzy mi się, aby przypieczętować go końcowym zwycięstwem, ale w motosporcie wszystko się może zdarzyć. Z pokorą przyjmiemy ostateczny rezultat.

Zakupiona w firmie Overdrive Toyota Hilux należy do światowej czołówki rajdówek cross-country. Dla szefa NAC Rally Team stanowi spełnienie jego marzeń. - Z początku planowaliśmy, że Nissanem będę startował do końca sezonu - opowiada Paweł Molgo. - Chcieliśmy sprawdzić, ile jesteśmy warci, rywalizując w grupie T1. Okazało się, że całkiem nieźle sobie radzimy. Przesiadka do Toyoty stanowi dla nas krok naprzód, jest naturalną konsekwencją naszego rozwoju. Teraz możemy walczyć z najlepszymi. Ponieważ transakcję udało się nam sfinalizować już teraz, postanowiłem skorzystać z okazji i natychmiast sprawdzić auto w warunkach bojowych. Za sobą mam tylko krótkie testy zapoznawcze, podczas których Toyota wywarła na mnie ogromne wrażenie. W Żaganiu, na poligonie, którego nie znam, planuję jednak pojechać dosyć zachowawczo, bo muszę się jeszcze przyzwyczaić do nowego auta. Gdyby okazało się po sobocie, że walka o tytuł mistrzowski jest już rozstrzygnięta, w niedzielę starałbym się pojechać na 100%, by poznać wszystkie możliwości Hiluxa.

20141021-122733W Żaganiu NAC Rally Team wystawia do walki dwie załogi – obok Pawła Molgo i Janusza celebrity news Jandrowicza w zawodach wystąpią Piotr Domownik i Wojciech Palczewski, którzy poprowadzą Toyotę Land Cruiser T2. Celem ich startu jest przetestowanie samochodu przed zbliżającym się rajdem Africa Race.    

Park maszynowy NAC Rally Team prezentuje się obecnie imponująco. Obok dwóch znakomitych rajdówek T1 (Toyota Hilux i Nissan Navara Overdrive), przygotowanej na  światowym poziomie Toyoty Land Cruiser T2 zespół posiada jeszcze szybką ciężarówkę serwisową – Unimoga T4. - Czuję prawdziwą dumę i satysfakcję, widząc samochody w barwach naszego teamu - mówi Paweł Molgo. -  Nie zamierzamy jednak budować „armady” - dla Nissana już szukamy nowego właściciela.

Wszystkie auta NRT będziecie mieli okazję zobaczyć na listopadowym Off-road Show Poland 2014.

text: Arek Kwiecień, fot. Mariusz Bodnar (www.mariuszbodnar.pl) / NAC Rally Team

20141021-122755

LISTA STARTOWA BAJA INTER CARS 2014:
Zagan2014_RMPST
Zagan2014_RPPST
Zagan2014_PPRB