Land Serwis

Piątek na Baja Inter Cars 2014 – start po zmroku

Dotarliśmy do finału sezonu Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Ostatnia runda rozgrywana w Żaganiu ma zdecydować o ostatecznym wyglądzie tegorocznej klasyfikacji. Zarówno tej w RMPST-ach, jak i Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharze Baja. Emocje będą nam towarzyszyć aż do mety. Po trudnym i wymagającym spotkaniu w Nowym Sączu czas na szybkie i piaszczyste odcinki.

Zawodnicy mają do przejechania niemałą ilość kilometrów. RMPST to ponad trzysta kilometrów zawartych w 7 OS-ach. Zawodnicy pucharowi zmierzą się z 4 OS-ami, czyli ponad 222 kilometrami. Natomiast Puchar Baja pokona 256 kilometrów podczas 6 OS-ów. Niewysoka temperatura powietrza, na szczęście brak opadów będzie zachęcała zawodników do „grzania” – co nam obserwatorom szczególnie się podoba. Dobra obsada, zróżnicowane pojazdy oraz spore przestrzenie zapowiadają moc wrażeń.

Piątek to dzień administracyjny, weryfikacja zgłoszeń oraz badania techniczne. Finałem przygotowań do zawodów był start honorowy, który odbywał się wg czasów wyznaczonych na listach poszczególnych grup. Był on niesamowicie urozmaicony. Nie tylko przez zabawne komentarze prowadzącego Szczepana Żmudy, ale i dobry nastrój panujący wśród samych zawodników. Jedni machali, inni ruszali z pełną werwą, byli i tacy co przyszli na nogach i wystartowali z bloków jak profesjonaliści. Dobry humor to podstawa. Oby taki towarzyszył  wszystkim do końca zawodów.

Sobota i niedziela to pełne dwa dni rajdowe. Trzeba zbierać siły i przyjąć odpowiednią taktykę, by na metę rundy i sezonu dowieźć jak najlepsze wyniki.

Text i celebrity news foto: Kamel