ŠKODA KAMIQ - kolejna "terenowa" propozycja z Czech

ŠKODA przedpremierowo zaprezentowała szkice kolejnego SUV-a, który poszerzy wachlarz oferty czeskiego producenta w tym segmencie. "Terenowe" przymioty Škody KAMIQ to m.in. zwiększony prześwit, duże koła i dyfuzor.

Ciekawy wygląd nowego, miejskiego SUV-a ŠKODY definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla designu marki. Muskularna linia maski płynnie przechodzi w łagodną linię nadwozia, optycznie wydłużając pojazd i współgrając z dynamiczną linią dachu. Solidny srebrny przedni spojler przypomina o terenowym charakterze SUV-a. Przyciągające uwagę i wyraźnie zdefiniowane elementy tylnej części pojazdu demonstrują reinterpretację klasycznej linii ŠKODY w kształcie litery "C".

Skoda Kamiq 02

Głównym wyróżnikiem jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z krystalicznymi efektami i diodami LED zwiększają atrakcyjność samochodu i nadają mu charakter samochodów klasy premium. KAMIQ będzie pierwszym modelem ŠKODY, który ma dynamiczne kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

- W naszym nowym miejskim SUV-ie KAMIQ wprowadziliśmy zupełnie nową konfigurację reflektorów. Tego typu dwuczęściowe reflektory zostały zastosowane po raz pierwszy właśnie w ŠKODZIE KAMIQ. Nadają nowemu SUV-owi niepowtarzalny wygląd i stanowią kolejną interpretację naszego języka designu SUV-ów – komentuje Oliver Stefani, główny projektant marki ŠKODA.

ŠKODA KAMIQ będzie pierwszym SUV-em w Europie z napisem ŠKODA znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli. Światowa premiera nowego modelu odbędzie się w dniach od 5 do 17 marca 2019 r. na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.
MM

Skoda Kamiq

Artykuły powiązane