Wydrukuj tę stronę

Adam Małysz w MINI All4 Racing

marzec 14, 2015

Adam Małysz po krótkiej przygodzie z SMG Buggy zmienia swoje auto rajdowe! Jego wybór padł na najlepszą obecnie dakarówkę na świecie – MINI All4 Racing, która zwyciężyła w czterech ostatnich edycjach Dakaru.

 1040810Adam Małysz i Rafał Marton w tym roku planują starty w wybranych eliminacjach Pucharu Świata FIA, które mają ich przygotować do przyszłorocznej edycji rajdu Dakar. - Od dłuższego czasu przyglądałem się temu samochodowi – mówi Adam Małysz. – W ostatnich dniach miałem okazję przetestować jego możliwości i jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału MINI. Mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł walczyć o najwyższe lokaty w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych oraz że zaprezentujemy się bardzo dobrze na kolejnym Dakarze.

Dla Adama Małysza to kolejna rajdówka w jego karierze off-roadowej. Zaczynał w Porsche Cayenne T2, które później zamienił na Mitsubishi Pajero T1, a następnie Mitsubishi L200, Toyotę Hilux i wreszcie SMG Buggy. W ubiegłym sezonie sporadycznie zasiadał również za sterami skonstruowanego w Polsce Chevroleta S10 G1 Racing. Przesiadka do MINI All4 Racing, które jest dziełem niemieckiego serwisu X-Raid, jasno wskazuje najważniejszy cel załogi Orlen Teamu, jakim jest ścisła czołówka Dakaru. Paradoksalnie najgroźniejszymi rywalami Polaków za rok będą ich... koledzy z X-Raidu, a obok nich wysoko celujący team Peugeota, solidny zespół Imperial Toyota, a także jak zawsze nieobliczalni: Robby Gordon, Ronan Chabot czy Carlos Sousa.

Decyzja o startach najlepszą terenówką świata jest kosztowna i była możliwa dzięki zaangażowaniu sponsorów: PKN Orlen i Red Bull oraz partnerów załogi Małysz-Marton: Generali i The North Face.
MM