Bentley Bentayga – crossover dla bogaczy

Oto najmocniejszy i najbardziej luksusowy SUV na świecie – pod takim hasłem w przyszłości sprzedawany będzie Bentley Bentayga, którego premiera odbędzie się już w przyszłym roku. Po wpadce, jaką był zapowiadający go koncept EXP 9 F powszechnie krytykowany za swą brzydotę, producent niespiesznie i z pietyzmem przygotowuje produkcyjną wersję swego crossovera, którego kupnem zainteresowanych jest 4000 potencjalnych klientów.

Do premiery zostało jeszcze wiele miesięcy, ale samochód już poddawany jest testom drogowym, które odbywają się w okolicach kręgu polarnego. Tam wytropili go fotoreporterzy, którzy potem sprzedali zdjęcia portalom motoryzacyjnym, takim jak Carscoops czy Worldcarfans.

Ben2015 02Po zmianach projektu karoserii Bentley Bentayga wygląda obecnie zdecydowanie korzystniej. A przynajmniej nie budzi już odrazy. Szefowie marki są przekonani, że ich nowa propozycja okaże się dużym sukcesem marketingowym.

Auto zbudowane zostało na platformie MLB – tej samej, z której korzysta druga generacja Audi Q7. Magnesem dla klientów ma być nie tylko kojarzona z luksusem marka czy ekskluzywne wnętrze kabiny, ale również propozycje wariantów napędowych. Model podstawowy będzie wyposażony w silnik 4.0 V8 biturbo, dla bardziej wymagających przewidziano W12 6.0, a dla myślących nowocześnie szykowany jest napęd hybrydowy. Mówi się również o znanej z Audi A8 jednostce wysokoprężnej 4.2 V8 TDI o mocy 380 KM, która sprawiałaby, że Bentayga stałby się pierwszym w historii Bentleyem z silnikiem Diesla.

Zainteresowani kupnem auta już powinni zacząć odkładać do skarpety. Cena wyjściowa auta szacowana jest na 200 tysięcy... dolarów.
MM