Dakar w Obornikach. Zapraszamy na Barwy Dakaru 2017

Już w najbliższy weekend (25-26 marca) w Obornikach będzie można skosztować, jak smakuje rajd Dakar. Gmina oraz Motoklub Oborniki zaprosili w odwiedziny zawodników, którzy na własnej skórze przekonali się, czym jest start w słynnym maratonie. Oprócz gości przybędą również wyjątkowe pojazdy terenowe, a lista atrakcji wydaje się nie mieć końca.

Wydarzenia odbywać się będą w obornickim Centrum Dalhmanna, parku przy śluzie i na płycie miejskiego targowiska. Swój udział w imprezie zapowiedzieli doskonale wam znani off-roaderzy, m.in. Jerzy Mazur, Julian Obrocki, Grzegorz Baran i Wojciech Rencz. Rafał Sonik, który niestety w tym czasie będzie startował w Abu Dhabi, przyśle swoje dwa dakarowe quady. Z powodu udziału w zawodach w Niemczech nie pojawi się Tomasz Gollob, ale za to będzie jego motocykl. Z bliska będzie można również zobaczyć m.in. treningową Toyotę Hilux Adama Małysza i inna rajdówki cross-country.  

Widzowie będę mieli okazję zobaczyć z bliska popisy m.in. mistrzów Polski w trailu, mistrza Europy w cross-country quadów oraz profesjonalnych zawodników Super Moto i Motocross. Pojawi się również znany polski drifter Maciej Polody. Liczni wystawcy zaprezentują m.in. terenowe modele Polarisa, Can-Ama, Suzuki, Mitsubishi oraz Mercedesa.

Dla właścicieli samochodów terenowych czeka dodatkowa propozycja w postaci Spotkania Terenowego 4x4, w ramach którego będzie można pokonać (wg roadbooka) 40-kilometrową trasę w terenie z punktowanymi próbami terenowymi i czasowymi.

Szczegółowe informacje znajdziecie na FB: https://www.facebook.com/events/1683214495312180
MM

Oborniki plan