Druga generacja Nissana Juke – zwrot ku tradycji

Kontrowersyjny wygląd Nissana Juke sprawił, że nieduży crossover cieszy się tak samą ilością zwolenników co przeciwników. Nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu 2. miejsca na liście najlepiej sprzedających się modeli Nissana w Europie (1. jest Qashqai). Jego następca prawdopodobnie nie będzie już budził tak wielkich emocji.

Juke2 1Włoski serwis OmniAuto stworzył wyobrażenie drugiej generacji Juke'a, która ma zastąpić produkowanego od 2010 roku protoplastę. Samochód, jak widzicie, przyjął nieco bardziej standardowe kształty i nie wyróżnia się zanadto spośród swych konkurentów. Okrągłe lampy, które były jego cechą wyróżniającą, zostały zastąpione kanciastymi reflektorami, a krągłości karoserii zostały przecięte zdecydowanymi liniami cięć.

Juke 2 będzie korzystał z platformy CMF-B, która stanowi bazę Nissana Micra, Renault Clio i Renault Captura (w przyszłości dołączy do nich druga generacja Dustera). Oferta silnikowa zmieni się zapewne tylko nieznaczenie, a nowością ma być wersja hybrydowa auta, który ma dysponować mocą 109 KM. Wyposażenie obejmować będzie m.in. kamerę parkingową 360° oraz rejestrator jazdy.
MM