Frankfurt 2015. Renault Alaskan - Leon zawodowiec

Na rozpoczynającym się niebawem salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zobaczymy koncepcyjny model Renault Alaskan - jednotonowego pickupa, który - jak łatwo się domyślić - będzie miał wiele wspólnego z blisko spokrewnionym Nissanem Navarą. Jego projektanci zadbali, by był to samochód nie tylko praktyczny, ale i ładny dla oka.

Pamiętajmy jednak, że wersja produkcyjna, która ma wejść do sprzedaży już w 2016 roku, może nieco różnić się od konceptu pod względem wyglądu, jak i wyposażenia. Na chwilę obecną jednak Alaskan przyciąga wzrok - muskularną sylwetką (przypominającą również nieco... Forda Rangera) i niezłym wyposażeniem (w pełni LED-owe oświetlenie, terenowe opony, kamery w lusterkach). Francuski koncern jak na razie pochwalił się wersją double cab, ale pickup ma być produkowany również w innych konfiguracjach.

Pod maską pojazdu koncepcyjnego zamontowany został czterocylindrowy, podwójnie doładowany silnik wysokoprężny, który napędza już dostawczego Mastera. W przyszłości Alaskan będzie oczywiście dostępny z szeroką gamą innych silników. Jego paka ma standardową ładowność 1 tony - to wystarczy, by samochodem zainteresował się zarówno architekt pracujący na budowie, jak i sportowiec amator spędzający weekendy na treningach czy wypadach turystycznych. W zamyśle Renault Alaskan ma być znakomitym kompanem tak w pracy, jak i w zabawie.

MM