GORM 24H tym razem w Polsce. Zapraszamy do Olszyny

W dniach 7-8 sierpnia na torze Olszyna nieopodal granicy z Niemcami odbędzie się 3. runda German Off-Road Masters zaliczana do cyklu Deutsche Offroad Meisterschaft (2. runda odbyła się w ramach Breslau Poland 2015). Zawodnicy będą rywalizować w wyścigu 24-godzinnym.

Na starcie GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE staną rajdowcy ścigający się na quadach, w buggy, terenówkach i ciężarówkach o wadze do 7,5 tony. Liczba pojazdów ograniczona została do 100. Organizatorzy zapowiadają przyjazd gwiazd off-roadu, wśród nich Jutty Kleinschmidt (jedynej kobiety, która zwyciężyła Dakar), Ellen Lohr (gwiazdy Deutsche Tourenwagen Masters), a także profesjonalnego teamu buggy, który na swym koncie ma występ w słynnym Baja 1000 (USA).

Start GORM 24 H CENTRAL EUROPE RACE zaplanowany jest na 7 sierpnia o godz. 20:00. Zawodnicy będą walczyć non stop przez 24 godziny na pętli o długości 25 km. Najlepsi powinni pokonać około 1600 km.

Trasę wyścigu opracowują specjaliści off-roadu z Niemiec, przy współpracy z Pavlem Taśkiem, legendą czeskiego motocrossu. Imprezę poprowadzi Ania Jackowska, podróżniczka motocyklowa i wielbicielka motorsportu. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez, odbywających się od 2007 roku jest Sand Medien, a jego polskim partnerem jest Off-Road Adventure.
MM