Honda Ridgeline Baja Race Truck - wyczynowa przedpremiera

W Las Vegas wystartowały targi SEMA Show, na których jak co roku nie brakuje off-roadowych atrakcji. Jedną z nich jest wyczynowa Honda Ridgeline Baja Race Truck, będąca żywą reklamą pickupa Ridgeline nowej generacji, który ma zadebiutować w przyszłym roku.

Rajdówka przygotowana została przez Honda Performance Division do startu w legendarnym maratonie SCORE Baja 1000, podczas którego za jej kierownicą zasiądzie Jeff Proctor. Pod jego pieczę oddanych zostanie 550 koni mechanicznych, którymi dysponuje zmodyfikowany silnik 3.5 V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Honda Ridgeline Baja Race Truck zbudowana została w oparciu o ramę przestrzenną, ale w wersji produkcyjnej samochód będzie najprawdopodbniej posiadał zwykłą ramę nośną zespawaną z nadowoziem - podobnie jak w pierwszej generacji pickupa. Jednostka 3.5 V6 również przewidzana jest do montażu w modelu seryjnym z tą różnicą, że zwykły śmiertelnik nie będzie dysponował turbosprężarkami.

Dobrą wiadomością jest, że obie wersje Ridgeline'a - seryjna i sportowa - niewiele będą się różnić pod względem wyglądu. Na zdjęciach auto prezentuje się bowiem bardzo obiecująco...
MM