Ice Challenge 2016, czyli zima nie jest zła

Wygląda na to, że zimy w tym roku nie będzie, więc czas zainteresować się już sezonem wiosennym. A ten nastanie niebawem - już 6 lutego 2016 r. w gminie Łazy (powiat zawierciański) odbędzie Ice Challenge, czyli zimowa (w teorii) przygoda z off-roadem.

logotyp ICOczywiście do lutego być może spadnie nieco śniegu, więc jest szansa na prawdziwą zabawę w śniegu. Na pewno zaś będzie to okazja, by rozgrzać silniki po przerwie lub sprawdzić efekty wprowadzonych w aucie modernizacji.

Uczestnicy podzieleni zostaną na trzy klasy: Seryjny Wyczyn (samochody lekko zmodyfikowane z jedną wyciągarką elektryczną), Wyczyn (pojazdy zmodyfikowane bez ograniczeń, które nie mogą jednak używać wyciągarek) oraz Extreme Elektryk (pojazdy zmodyfikowane wyposażone w wyciągarki elektryczne). Zmoty z wyciągarkami mechanicznymi mogą więc wystartować w klasie Wyczyn, ale pod warunkiem, że nie będą korzystać z ich pomocy.

W czasie 5 godzin auta z klasy SW ścigać się będą na wytaśmowanej pętli po trasie, która - jak zapewnia organizator - nie będzie nastręczała dużych trudności. Zwycięży ta załoga, która pokona najwięcej okrążeń. W tym czasie terenówki klasy W i EE poruszać się będą po zupełnie innej, znacznie trudniejszej trasie wyznaczonej według roadbooka - w tym przypadku wygrają zawodnicy, którzy zaliczą najwięcej PKP-ów i najszybciej pokonają wytaśmowany oes.

Na zawodach prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa z podziałem na marki samochodowe: Land Rover, Suzuki, Mercedes, Nissan, Jeep, Mitsubishi, Toyota. W sumie wystartować może 70 aut, z czego na każdą markę przypada 10 miejsc z podziałem 6 szt. (Seryjny Wyczyn) i 4 szt. (Wyczyn i Extreme Elektryk). W cenie wpisowego (250 PLN) przewidziano ciepły posiłek dla załogi
MM

Więcej info: www.pt-serwis.pl, www.facebook.com/euroforumpolska