IV OFF-ROAD SHOW POLAND 2015 - relacja na żywo

Niedziela, godzina 17.01
Zawyły silniki, pożeganliśmy zwiedzających, a chłód wdarł się do hali - znak, że IV Off-road Show Poland dobiegł końca. Dziękujemy za uwagę, przepraszamy tych, o których nie zdążyliśmy napisać (mamy nadzieję, że przynajmniej utrwaliśmy Was na zdjęciach) i liczymy na to, że za rok zobaczymy się na jubileuszowej, 5. edycji targów! 

Niedziela, godzina 16.59
Na zakończenie targów organizatorzy imprezy uhonorowali wystawców nagrodami. W kategorii auta rajdowe zwyciężył NAC Rally Team. Statuetkę za najlepsze auto wyprawowe otrzymał Michał Horodeński, właściciel HZJ-a 78. Najlepsza zmota zdaniem jury to Aluzar, czyli aluminiowe BMW należące do zespołu Bałtowskich Bezdroży. Najciekawszą ekspozycję przygotował Łodzki Klub Off-roadowy, któremu przypadła również nagroda "The Best of Show" - za Mechaniczną Pomarańczę. I miejsce w kategorii Stoiska Klubowe przyznano Turystom4x4. Za premierę roku uznano wyjątkowego Mercedesa 4x4 "do kwadratu". Organizatorzy przyznali również nagrody specjalne, które trafiły w ręce szefów firmy Wyprawa4x4 oraz ratowników Off-Road Rescue Team.

Niedziela, godzina 16.45
Stałą atrakcją targów jest możliwość przejażdżki Wranglerem po mobilnym torze terenowym Autotrapera, gdzie poczuć można zew terenu. Komu spodobało się, ten może zacząć planować off-road w realu - na przykład start w rajdach Breslau Poland lub Carta Rally (zawody w Afryce promuje nowa zmota wyprodukowana przez ICE4x4). O Wasze bezpieczeństwo na tych rajdach zadba zespół profesjonalnych ratowników z Off-road Rescue Team. Jeśli póki co zawody sportowe Was nie kuszą, możecie umówić się na jazdę gąsienicowym Lapranem, która z pewnością również zapewnia ogrom emocji.

Niedziela, 15.45
Sporo ciekawych maszyn spotkać można również przed halą, w której odbywają się targi. Dużym zainteresowaniem cieszą się jazdy testowe nowymi Toyotami.

Niedziela, godzina 15.00
Jednym z najbardziej kolorowych stoisk pochwalić się może Rajdos Ekipos - firma zajmująca się organizacją eventów oraz szkoleń terenowych, odnosząca również sukcesy w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Mniej kolorowo, ale również ciekawie jest na stoisku Tarmot 4x4, gdzie prezentowany jest profesjonalnie zmotany UAZ w duecie z jego seryjnym bratem. Na stanowisku PZMOT zobaczyć można pojazdy walczące w imprezach o randze mistrzowskiej. Gościem stoiska był Jarosław Kazberuk, który długo opowiadał o swoich przygodach w Dakarze. Na targach nie brakuje firm oferujących wyposażenie dodatkowe i akcesoria: InterCars 4x4 (full wyposażenie z najwyższej pólki, m.in. ARB i OME), Steeler (profesjonalne orurowania, osłony i inne akcesoria), TruckLED (listwy LEDowe) czy Worlnet Trading (części do Jeepów). Pięknymi Wranglerami chwali się Burrow Customs, który zamienia seryjne auta w profesjonalnie wyglądające terenówki.

Niedziela, godzina 14.00
Z myślą o najmłodszych miłośnikach off-roadu swoje stanowisko przygotowała Składnica Modelarska we współpracy z portalem Sport 4x4. Frekwencja wskazuje, że zdalnie sterowane modele terenówek były strzałem w dziesiątkę. O dzieciach na co dzień myśli również Fundacja 4x4 Dzieciom, która organizuje akcje w terenie dla maluchów.

Niedziela, godzina 13.00
Wczoraj mieliśmy okazję, by porozmawiać z Pawłem Molgo, zwycięzcą RMPST 2015 o zakończonym niedawno sezonie i zbliżającym się rajdzie East Africa Safari Rally, w którym wystartuje NAC Rally Team:

Niedziela, godzina 12.30
1 300 000 zł (słownie: MILION TRZYSTA TYSIĘCY ZŁOTYCH) - tyle trzeba zapłacić, by stać się właścicielem Mercedesa 4x42 - chyba najbardziej wypasionej terenówki na świecie, która produkowana jest seryjnie. Tym samym musimy ogłosić dementi - wczoraj napisaliśmy z rozpędu, że parkujący obok nas monstrualny MAN KAT1 jest najdroższym z pojazdów, które pojawiły się na targach. Jest niewątpliwie największy, ale wart jest tylko połowę ceny Gelendy "do kwadratu". Żółty potwór na zwolnicach jest gwiazdą stoiska Mercedes Benz Warszawa, na którym parkują również pozostałe modele wyposażone w napęd 4MATIC. Obok jak zawsze dużą popularnością cieszy się stoisko sklepu i serwisu Wyprawa 4x4, na którym prezentowane jest m.in. działanie off-roadowych mechanizmów, a także akcesoria i części dla terenówek.

Niedziela, godzina 11.30
Ta sama ekipa, to samo auto, ta sama pora roku. Od lewej: Arek Kwiecień (redaktor), Łukasz Nawalany (mechanik), Piotr Kowal (kierowca) i Włodzimierz "Socho" Babicz, czyli ekipa Land Serwis Team z rajdu Rainforest Challenge 2007. A za naszymi plecami słynna "Malezja", w którą tchnięto nowe życie (ale pozostawiając m.in. wyciągarkę mechaniczną).

RCF2015 targi

Niedziela, godzina 11.00
Na kilku stoiskach dominują auta tylko wybranej marki. Ale nie ma się czemu dziwić, bo jakich samochodów spodziewać się możecie na wystawach Jeep Klub Polska czy Land Cruiser Adventure Club? Zaletą obu jest możliwość zobaczenia z bliska różnorodnych terenówek o wspólnym rodowodzie, na przykład leciwego Jeepa Wagoneer parkującego obok nowiutkiego Jeepa Renegade.

Niedziela, godzina 10.30
Witamy w drugim dniu Off-road Show Poland 2015! Targi powoli budzą się do życia, a wśród samochódów krąży coraz większa liczba zwiedzających. Na stoisku TERENOWO.PL zjawił się redakator Kamel, więc teraz spodziewajcie się conajmniej podwójnej liczby informacji!

Sobota, godzina 18.00
Wybiła godzina 18, co oznacza koniec naszej relacji z pierwszego dnia targów. W niedzielę będziemy starali się sprężyć, by przybliżyć Wam możliwie jak najwięcej wystawców. Ale jeśli możecie, nie wahajcie się, by odwiedzić jutro Warszawę. Zdjęcia nie oddają splendoru samochodów, a targi to jedna z nielicznych okazji, by na spokojnie porozmawiać z innymi fanami off-roadu.

Sobota, godzina 17.30
Na stoisku Land Serwisu podziwiać można jedną z najbardziej egzotycznych par samochodów. Obok lśniącego bielą Range Rovera Supercharged (wartego 390 tys. zł netto), pod którego maską drzemie 5-litrowy potwór V8 o mocy 510 KM, parkuje czarny Range Rover Classic (wart 89 tys. zł brutto) o bogatej historii, której śladem jest wyciągarka mechaniczna zamontowana pomiędzy przednim i tylnym rzędem foteli. 

Sobota, godzina 17.00
Off-road Show Poland to okazja do spotkania ludzi, którzy off-road pojmują na wiele sposóbów. Jedni (Turyści4x4.pl) z pasją opowiadają o wyprawie terenowej dookoła Polski, inni (Overlimit.com) - o przebudowie seryjnego Dustera w rajdówkę, która w przyszłym roku startować będzie w RMPST. Jest okazja, by porozmawiać o Ładoga Trohy (Scorpion Team) i... seryjnym, nowym UAZ-ie (Tarmot4x4). W zasadzie każdy próba wyjścia na spacer po targach, co rusz przerywana jest krótszą bądź dłuższą pogawędka. Nic w tym dziwnego -  co samochód, to kolejna historia.

Sobota, godzina 15.45
Na stanowisku naszej redakcji mieliśmy zaszczyt gościć Pawła Molgo z NAC Rally Team, który w tym roku po raz drugi z rzędu zdobył mistrzowski tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Przyszłego sezonu Paweł jeszcze nie planuje szczegółowo (jego zainteresowanie budzi m.in. rosyjsko-chiński Silk Way Rally), ponieważ jego myśli zajmuje wyjazd do Kenii, gdzie już za 2 tygodnie wystartuje w duecie z Piotrem Domownikiem w Historycznym Rajdzie Safari. Przy okazji jego odwiedzin nagraliśmy wywiad, którzy już niebawem zaprezentujemy na naszym portalu.

Sobota, godzina 15.00
Na targach jak co roku gości wielu większych i mniejszych wystawców. Nie mogło zabraknąć prywatnych właścicieli samochodów, którzy dumnie pokazują swoje maszyny publiczności. Sporo samochodów wystawionych jest na sprzedaż. Duże zainteresowanie budzi zwłaszcza Dodge WC-21 z czasów wojny, który został pieczołowicie odbudowany przez Biro Rekonstrukcyjno-Technologiczne Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej.

Sobota, godzina 13.45
Przez nasze stoisko nieustannie przewijają się nasi znajomi z terenu, których zwykle widzimy umorysanych w błocie za kierownicami aut. Dziś wreszcie jest okazja, by pogadać na spokojnie - na przykład o ich planach na przyszly sezon. Maciej Pelc z Bewa Racing Team, którego znacie z naszej relacji z Breslau Poland 2015, już myśli o przyszłorocznym MT Rally i Breslau 2016. Włodziemierz "Socho" Babicz, z którym powspominaliśmy ewakuację z dżungli podczas Rainforest Challenge 2007, zaprasza do udziału w organizowanym przez niego rajdzie Transgranica 2016, w który - na północnych rubieżach Polski - zmierzyć się możecie z zawodnikami z Litwy, Rosji i Białorusi. Marcin Małolepszy zdradził nam kilka szczegółów dotyczących przebudowy jego Jimny EVO6. Z kolei Roman Popławski myślami jest już w Malezji - na kilka tygodni w duecie z Dagmarą Kowalczyk wystartuje w Rainforest Challenge 2015 - drugą polską załogą będzie Wojciech Gołębiowski i Tomek Dargacz.

Pelc

Sobota, godzina 13.00
Po naszej prawicy (bądź lewicy - zależy jak kto patrzy) swoimi terenówkami chwalą się organizatorzy Bałtowskich Bezdroży - extremu, który co roku przyciąga na start ekstraklasę polskich off-roaderów. A mają czym się chwalić - z marsową miną patrzy na nas BMW na zwolnicach z 460-konnym silnikiem M-Power, a obok niego muskuły pręży Patrol, pod którego maską zagościł 400-konny Skyliner. Jeśli chcecie zobaczyć jak w terenie radzą sobie najlepsi polscy off-roaderzy, za rok w październiku musicie koniecznie odwiedzić Bałtów - nie pożałujecie!

Sobota, godzina 12.00
Sąsiadami naszego stanowiska jest Łódzki Klub Off-roadowy, obok którego czujemy się nieco malutcy. Wyprawowy MAN KAT1 to jeden z największych pojazdów goszczących na targach. I przy okazji najdroższych - jeśli dobrze podsłuchaliśmy, jego wartość to około 150 tysięcy Euro. ŁKO chwali się również Mechaniczną Pomarańczą, której szczegółowy opis możecie przeczytać na  łamach Terenowo.pl. Licznymi pucharami obstawiony został Polaris RZR Nikodema Suzina i Michała Pielużka, których wielokrotnie podziwialiśmy na rajdowych trasach m.in. Baja Gothica i Breslau Poland.

Sobota, godzina 10.45
Terenowy rok ma się ku końcowi, a jednym z finałowych wydarzeń są coroczne targi Off-Road Show Poland, na których spotkać można głównych aktorów mijającego sezonu. Tradycyjnie serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie, przy ulicy Marsa 56C, gdzie spotkacie możecie m.in. aktualnych mistrzów Polski RMPST, specjalistów od jazdy w ekstremalnym terenie, światowych globetrotterów i... redakcje portali: TERENOWO.PL oraz PASSION4TRAVEL.PL, które w tym roku połączyły siły na wspólnym stanowisku. Przybywajcie, bo rzadka to okazja, by w jednym miejscu zobaczyć tak różnorodne machiny terenowe - lśniące nowością światowe premiery, a obok nich 100-procentowe zmoty, które dopiero co wynurzyły się z błota. A kto z Was nie może nas odwiedzić, tego zapraszamy do regularnego zaglądania w ciągu najbliższych 2 dni na łamy portalu TERENOWO.PL, gdzie będziemy starali się zaprezentować możliwie jak najwięcej terenowych eksponatów.

RELACJE Z LAT POPRZEDNICH:  III OFF-ROAD SHOW POLAND 2014 - relacja na żywo | II OFF-ROAD SHOW POLAND 2013 - relacja na żywo | I OFF-ROAD SHOW POLAND 2012 - relacja na żywo