Jeep Renegade Hard Steel - rozrywkowy "twardziel"

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2015 debiutuje samochód pokazowy Jeep Renegade Hard Steel, który pokazuje nieco bardziej off-roadowe oblicze małego SUV-a.

„Twardy” charakter Renegade'a, zbudowanego na bazie wersji Trailhawk - najbardziej off-roadowej wersji z gamy, wyrażony został za sprawą nadwozia w kolorze szczotkowanej stali, przywołującą na myśl technologię stosowanej w lotnictwie i marynarce. Kontrastem dla niego jest czarny, matowy kolor użyty w wielu elementach, takich jak osłona chłodnicy, relingi dachowe, obudowa lusterek, felgi aluminiowe 16", boczne listwy ochronne, wloty powietrza na masce silnika, błotniki i zderzaki.

Ren Steel 02Wewnątrz samochodu kolor szczotkowanej stali ozdabia ramki nawiewów klimatyzacji, ramkę dźwigni zmiany biegów, ramki schowków i głośników. Nowością jest skórzana tapicerka Frau® Century w kolorze ołowiu - szlachetne poszycie, stworzone specjalnie z okazji obchodów stulecia istnienia marki, powstałej w 1912 roku, zrealizowane zostało dzięki długiej i skomplikowanej rzemieślniczej obróbce. Efektem końcowym jest bardzo delikatna i ciepła w dotyku tkanina, wyglądająca na nieco „zużytą".

„Twardy” charakter pokazowego Renegade'a na szczęście nie dotyczy tylko jego wyglądu. Auto zostało wyposażone w opony BF Goodrich All Terrain, podniesione zawieszenie, dolną osłonę zderzaka i pokrywę silnika performance. Całość zyskuje na atrakcyjności, dzięki oryginalnym akcesoriom Mopar, takim jak: osłona chłodnicy i obudowa lusterek w czarnym, matowym kolorze, nakładka ochronna na próg, dywaniki i hak holowniczy. Do tego ostatniego zapięta jest przyczepa... „kempingowa”, również wyposażona w ATeki oraz wi-fi;)

Wewnątrz przyczepy znajduje się dotykowy ekran, który pokazuje wszystkie funkcje nowego systemu Uconnect® LIVE, platformy usługowej, która pozwala uzyskać dostęp do internetowych usług muzycznych (Deezer), internetowych stacji radiowych (TuneIn), bieżących informacji (Reuters), bieżących informacji o ruchu drogowym (Tom Tom LIVE) i do sieci społecznościowych (Facebook i Twitter). W terenie z pewnością nie moglibyśmy się bez tych funkcji obyć...
MM


Ren Steel 03

Ren Steel 05