Kosztowna ikona - Mercedes Klasy G by ICON

Mercedes Klasy G to jeden z tych wyjątkowych samochodów, które im starsze tym więcej kosztują. Ponadczasowe, kanciaste kształty Gelendy oraz jej możliwości terenowe sprawiają, że nawet kilkudziesięcioletnie egzemplarze cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Nie inaczej było z pewną Klasą G z 1990 roku, która kupiona we Włoszech trafiła do Stanów Zjednoczonych, gdzie przeszła kompleksową renowację w firmie ICON. Obecnie auto czeka na nowego właściciela na serwisie Ebay, gdzie wyceniono ją na 95 tysięcy dolarów.

Czy to drogo? Sami oceńcie. Mimo zaawansowanego wieku samochód ma na liczniku zaledwie 71 tysięcy kilometrów. Kupiony we Włoszech kosztował 60 tysięcy dolarów, a w jego renowację w USA zainwestowano dodatkowe 40 tysięcy. Efektem jest Gelenda w perfekcyjnym stanie technicznym i nowocześnie wyposażona.

ICON to firma specjalizująca się w restauracji samochodów, która korzysta z materiałów i części z najwyższych sklepowych półek. W kabinie Mercedesa zastosowała tapicerkę Chilewich oraz wykonane przez wykwalifikowanych rzemieślników, drewniane zdobienia. Nowy jest również dach materiałowy z oknami oraz zamykana skrzynia bagażowa. Standardowe reflektory zastąpione zostały światłami LED, dobre wrażenie budzą również solidne amerykańskie zderzaki.

Czy 28-letnia Klasa G napędzana 3-litrowym silnikiem Diesla o mocy 177 KM warta jest prawie 100 tysięcy dolarów? Cena mimo wszystko wydaje się mocno zawyżona, ale wielu uważa, że takie marki jak Mercedes czy ICON są tego warte. Jeśli jesteście podobnego zdania, zerknijcie na aukcję: https://www.ebay.com/itm/1990-Mercedes-Benz-G-Class-/282826461332
MM, fot. Ebay