Lexus NX - bezkonkurencyjny (w USA)

Redaktorzy amerykańskiego serwisu Motor Trend przeprowadzili Wielki Test (The Big Test) kompaktowych SUV-ów, który bezapelacyjnie wygrał Lexus NX.

Najnowszy Lexus NX 200t F SPORT (na zdjęciach) pokonał BMW X3 xDrive28i, Range Rovera Evoque, Lincolna MKC 2.0 AWD i Volvo XC60 T6.

Najsłabiej w teście wypadło Volvo XC60. Redaktorzy Motor Trend uznali, że skandynawska konstrukcja nie jest tak luksusowa, jak samochody konkurencji. Eksperci narzekali na skrzypiące wnętrze, ale docenili liczne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę.

LexusNX 02Na czwartym miejscu uplasował się Lincoln MKC odznaczający się komfortowymi właściwościami jezdnymi oraz wygodnymi fotelami obszytymi skórą. Model ten stracił jednak punkty za brak nowoczesnych rozwiązań technicznych na pokładzie.

Trzeci Range Rover Evoque daje zdaniem dziennikarzy Motor Trend poczucie jazdy autem segmentu premium, co po części usprawiedliwia wysoką cenę, jaką trzeba zapłacić za ten model.

Drugą pozycję zajęło BMW X3. Po stronie plusów redaktorzy umieścili przestronną kabinę, sportowe prowadzenie i oszczędny silnik. Nie spodobało się im za to wykończenie wnętrza i jego wyciszenie.

Zwycięzca - Lexus NX 200t F Sport - zaimponował przystępną ceną (w Polsce do nabycia za 244 700 zł; wersja podstawowa Elite z napędem 4x4 kosztuje 164 200 zł), doskonałymi właściwościami jezdnymi, ekskluzywnym wykończeniem kabiny, wydajnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Testującym spodobał się również dźwięk silnika wkręcanego na wysokie obroty. Autorzy testu uznali, że „jeśli szukasz kompaktowego SUV-a oferującego najbardziej wszechstronne rozwiązania, powinieneś wybrać model NX200t.”

Info: MM, Mototarget.pl, Motor Trend

LexusNX 03

LexusNX 04

nowy nx200t dane

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.