Magister MITJET, czyli MGR Rally Team w nowym aucie

Aktualny mistrz Polski RMPST w klasie TH Piotr Gadomski, znany wszystkim jako "Gibon", wraz z pilotem Tomaszem Widerą w przyszłym sezonie stanie do walki egzotycznym pojazdem Mitjet Offroad, którego twórcą jest znany w światku wyścigowym Jane Philipe Drayout.

- Zdecydowaliśmy się na Mitjeta tylko z jednego powodu: wiemy, że da nam mnóstwo frajdy z jazdy! - mówi "Gibon". - A jeżeli my będziemy się dobrze bawić, to widzowie również z pewnością podzielą nasz entuzjazm!

Mitjet to lekki samochód z tylnym napędem i centralnie umiejscowionym 200-konnym silnikiem. Zaletą tego rodzaju konstrukcji jest dużo pole do popisu dane twórcom zawieszeń i niska masa pojazdu, o której samochody z napędem 4x4 mogą tylko pomarzyć. Stosunek mocy do masy wynosi 3,3! Dodatkowym smaczkiem jest nietuzinkowy wygląd pojazdu, obok którego nie można przejść obojętnie.

Po raz pierwszy auto zaprezentowano publicznie w ostatni weekend na Ogólnopolskiej Terenowej Integracji "Dla choinki" w Gliwicach. Oficjalna premiera Mitjet Offroad w Polsce odbędzie się natomiast 12 grudnia podczas tegorocznego Rajdu Barbórki w Warszawie, na którym sympatyczna załoga ze Śląska będzie starała się miło zaskoczyć kibiców, licząc na ich szerokie uśmiechy. W przyszłym sezonie MGR Rally Team zamierza walczyć o wysokie lokaty w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych - w klasie T1.3 (lub TH) oraz “generalce”.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów off-roadu i nie tylko do odwiedzenia nas w strefie serwisowej i przyjrzenia się z bliska tej niebanalnej maszynie - zachęca Tomasz Widera. - Rajd Barbórki to doskonała okazja, aby pokazać jak prężnie i dynamicznie rozwija się polskie cross country. Zapraszamy do gromkiego kibicowania, a także do odwiedzenia naszego fanpage'a na Facebooku - MGR Rally Team. Jednocześnie pragniemy podziękować tym, którzy pomogli nam przebrnąć przez sezon 2015. Dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc, której nam udzielano!
MM, fot.  MGR Rally Team

Starty MGR Rally Team w sezonie 2015 wspierał dealer marki Toyota, firma Ja-Now-An z Zabrza. Pomocą służyły również firmy: „WIOLA” Producent Przyczep z Knurowa i Kopalnia Mocy z Zabrza, a także Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Terenowej MUTT z Gliwic.MGR new car

Posted by MGR RALLY team on 6 grudnia 2015