Nadjeżdża Land Rover Discovery 5. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie

październik 27, 2015

Off-roadowym paparazzi udało się sfotografować podczas przejażdżki pojazd, który najprawdopodbniej jest zakamuflowanym Land Roverem Discovery 5. Nowy model zastąpi starzejącego się LR4 w przeciągu najbliższych dwóch-trzech lat. Będzie to drugie auto nowej serii "Discovery", którą zapoczątkował nieduży Discovery Sport.

Disco5 2Discovery 5 będzie budowane na aluminiowej platformie PLA (Premium Lightweight Architecture wykorzystywanej przez Range Rovera i Range Rovera Sport. Dzięki temu ma być dużo lżejsze od LR4, a co za tym idzie dysponować lepszymi osiągami. Jego głównymi konkurentami będą BMW X5 oraz Mercedes GLE, z którymi chce wygrać za sprawą swych ponadprzeciętnych możliwości off-roadowych.

Disco5 3Pod maskę auta trafi najpewniej 4-cylindrowy silnik 2.0; mówi się również o rzędowej szóstce, która ma zastąpić jednostkę V6. Spodziewać się należy także wersji hybrydowej plug-in.

Land Rover wraz z nowym Discovery zamierza uruchomić specjalną linię pojazdów oznaczonych symbolem SVX, który oznaczałby ich pełną gotowość do jazdy w ekstremalnie trudnym terenie. Discovery SVX na rynku miałoby się pojawić 12-18 miesięcy po premierze standardowego modelu.   

MM, fot. motorauthority.com, motor1.com

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.