Nieśmiertelna Gelenda, czyli chiński Beiqi B80VJ

BeiqiB80VJJeśli obawiacie się czasów, gdy z salonów sprzedaży zniknie już Mercedes G, mamy dla Was dobrą (?) wiadomość. Identyczny samochód będziecie mieli okazję kupić w… Chinach. Już teraz w Państwie Środka trwają prace nad Beiqi B80VJ, który „dziwnym trafem” wydaje się bliźniaczym modelem Gelendy.

ZOBACZ TAKŻE: Hawtai Baolige – Cayenne w sosie słodko-kwaśnym | GAC X-Power SUV, czyli terenowa Alfa Romeo z… Chin | BAW Qishi S12, czyli stary, dobry Jeep Cherokee XJ prosto z salonu!

Dla niepoznaki Chińczycy przylepili do swojego Gelendewagena atrapę chłodnicy jak żywo przypominającą z kolei… Suzuki Jimny. Sprytny ruch. Na pewno nikt nie zarzuci im plagiatu Mercedesa G…

BeiqiB80VJ.jpg_tylO Beiqi B80VJ na razie nic konkretnego nie wiadomo. Mówi się natomiast, że jego producent, chiński Baic, (Beijing Automotive Industry Corporation) przygotowuje również kopie Mercedesów Klas C i E, a także… Jeepa Wranglera. Nie tak dawno pisaliśmy o klonie Jeepa Cherokee XJ będącym ich dziełem. Spać więc możemy spokojnie. Klasyczne terenówki na pewno nigdy nie zginą!
AK, fot. BAIC, autohome.com.cn

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.