Nissan Juke Nismo RSnow – prezent dla Świętego Mikołaja

Zamiana kół na gąsienice to genialny w swej prostocie sposób na przeobrażenie nawet zwykłego crossovera w zimową terenówkę czy może raczej pięcioosobowy skuter śnieżny. Nieco trudniejszym zadaniem jest realizacja tego pomysłu, a już najbardziej wymagającym – wyłożenie pieniędzy na zakup kosztownych gąsienic.

Nissan Juke Nismo RSnow wyposażony został w zestaw Dominator Track Systems produkowany przez amerykańską firmę American Track Truck. Aby ruch gąsienic nie powodował jednocześnie autodestrukcji pojazdu, konieczne były pewne korekty kształtu nadwozia. Specjaliści musieli się również zająć przeprogramowaniem komputera samochodu, który jadąc po lodzie na gąsieniach, potrafi rozpędzić się do 100 km/h. Ponieważ auto wyposażone jest w bezstopniową skrzynię przekładniową Xtronic CVT, pasażerowie mają wrażenie, jakby podróżowali skuterem śnieżnym bądź... saniami.

Juke Nismo RSnow, którym pochwalił się japoński producent, pozostanie raczej jednostkowym egzemplarzem wykorzystywanym podczas eventów promocyjnych. Jego debiutem była prezentacja podczas zawodów rozgrywanych na lodzie w Laponii. Czyżby więc była to oferta stworzona specjalnie dla Świętego Mikołaja?
MM