Nowy Volkswagen Touareg – w drodze na premierę

23 marca na targach motoryzacyjnych w Pekinie zaprezentowany zostanie nowy Volkswagen Touareg. Na miejsce swojej premiery zamierza dotrzeć w sposób niekonwencjonalny, bo... o własnych siłach, czyli na kołach. W tym celu kilka dni temu wyruszył z fabryki Volkswagena w Bratysławie w podróż liczącą ponad 15 tysięcy kilometrów.

By dotrzeć do Chin, zamaskowany Touareg przejedzie przez Słowację, Austrię, Czechy, Polskę (w Poznaniu zaplanowano pierwszy przystanek), Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan i Mongolię.

Dla Volkswagena trzecia generacja Touarega jest ważnym elementem ofensywy modelowej – szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat popyt na SUV-y wielkości Touarega wzrośnie dwukrotnie. Mocny i wytrzymały zespół napędowy, pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi oraz system, który zapobiega przechyłom nadwozia, to przymioty, które – zdaniem producenta – pozwolą mu zyskać uznanie klientów. Dodatkową zachętą ma być nowoczesny kokpit (Innovision Cockpit) wyposażony m.in. w aż 15-calowy wyświetlacz dotykowy oraz baterie wirtualnych zegarów. Dane techniczne wciąż owiane są tajemnicą, ale spodziewać się możemy wielu rozwiązań znanych z Porsche Cayenne, Audi Q7 czy Lamborghini Urusa, gdyż wszystkie te modele korzystają z tej samej płyty podłogowej MLB.

Niedługo po premierze w Pekinie nowy Touareg zawita w Polsce – zobaczymy go na Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Do salonów flagowy SUV Volkswagena trafi w czerwcu.
MM

VW Touareg 021
VW Touareg 022
VW Touareg 023