Odroczona premiera nowego Land Rovera Defendera

Niedawno ze łzami w oczach pożegnaliśmy klasycznego Defendera, którego produkcję Land Rover postanowił definitywnie zakończyć po 68 latach, ale jego odejście osładzała nam myśl o rychłym pojawieniu się Nowego Defendera. Niestety będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem nowa terenówka Land Rovera pojawi się najwcześniej w 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Land Rover Defender R.I.P. - ostatnie pożegnanie | Koniec epoki Defendera. Nie czas (jeszcze) na łzy| Land Rover DC100 - oto przyszły Defender! | Niepewna przyszłość Land Rovera Defendera | Land Rover DC100 – inteligentny wojownik. Nowe fakty i zdjęcia z realu | Land Rover DC100 Expedition - marketing wyprawowy (NOWE ZDJĘCIA i FAKTY!)

Koncepcyjny Land Rover DC100, za którego wygląd odpowiedzialny był szef projektantów brytyjskiej firmy Gerry McGovern, po raz pierwszy zaprezentowany został w 2011 roku na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Jego premierze towarzyszyły informacje o planach rozpoczęcia produkcji seryjnej w... roku 2015. Wprowadzenie nowego modelu na rynek zostało bardzo opóźnione, czego przyczyną jest wyjątkowy status Defendera - auta otoczonego legendą, produkowanego w stosunkowo małych ilościach i sprzedawanego za niewygórowaną cenę.

Projektanci auta mają zadanie wykorzystać możliwie jak najwięcej podzespołów z wytwarzanych już obecnie modeli, tak aby uruchomienie nowej linii produkcyjnej terenówki, której roczna sprzedaż została oszacowana na 50 tysięcy egzemplarzy, było opłacalne. Samochód będzie więc dzielić z pozostałymi SUV-ami Land Roverami m.in. aluminiową skorupę podwozia, silniki umieszczone wzdłużnie, niezależne zawieszenie (!!!) oraz układ napędowy z reduktorem.

Z centrali brytyjskiego producenta wyciekają informacje o rozmiarze auta, który ma być nieco większy od Defendera, jego rozmaitych wersjach nadwoziowych oraz co najmniej dwóch rozstawach osi. Rozważane jest również przeniesienie jego produkcji poza granice Wielkiej Brytanii - być może do nowej fabryki, która powstanie na Słowacji. Nowe oblicze prototypu Defendera XXI wieku poznamy prawdopodobnie w roku 2018. Produkcja seryjna powinna rozpocząć się rok później.
MM

Premiera Land Rovera DC100 - Frankfurt 2011:


Land Rover DC100 w wersji sportowej:


Land Rover DC100 w wersji wyprawowej:

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.