Off-roaderzy All-Inclusive, czyli Range Roverem SVAutobiography dookoła świata

Niektórzy lubią się chwalić, gdzie to nie byli na wakacjach... Dla tych, którzy za wszelką - dosłownie! - cenę chcieliby zabłysnąć w towarzystwie, mamy propozycję nie do przebicia: najbardziej luksusową podróż na świecie za kierownicą topowego modelu Range Rover SVAutobiography.

RR SVAutobiographyPomysłodawcami wycieczki są oczywiście Range Rover oraz Abercrombie & Kent, czyli biuro podróży dla... zamożnych. By z niej skorzystać, trzeba mieć faktycznie niemało pieniędzy na koncie - cena za jedną osobę to okrągłe 100 tysięcy funtów, czyli w przeliczeniu na nasze - około 580 tysięcy złotych. Mielibyśmy kilka pomysłów na ciekawsze zagospodarowanie takiej kwoty, ale pewnie znajdą się i tacy, którzy korzystając z oferty Range Rovera, nie mrugną nawet okiem.

Co - przynajmniej w teorii - dostajemy w zamian? Rozrzucone po całym globie wycieczki, zarówno off-roadowe, jak i asfaltowe, na "najwspanialszych trasach, jakie istnieją na świecie". Cała wyprawa trwa 21 dni, w czasie których urlopowicze odwiedzą pięć kontynentów. RR SVAutobiography 03Pierwszy etap zaplanowano w Europie - podróże najpiękniejszymi drogami Italii, zachód słońca nad Jeziorem Como, przelot śmigłowcem zakończony piknikiem na lodowcu to tylko część atrakcji 7-dniowego pobytu na Półwyspie Apenińskim.

Kolejny etap odbędzie się w Maroku, gdzie na turystów czekają wydmy wokół Quarzazate oraz nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu w Marrakeszu. Później następcy Julisza Verne'a odlecą do Stanów Zjednoczonych, by zwiedzić Arizonę, Utah i Nevadę. Po drodze zobaczą również Dolinę Pomników i ponownie przelecą się helikopterem nad Wielkim Kanionem.

RR SVAutobiography 04Z USA najbogatsi "off-roaderzy" świata udadzą się do Chile, by poznać z bliska pustynię Atacama. Organizatorzy niestety nie odważyli się wyjść z propozycją noclegu w stylu dakarowym, proponując w zamian... najbardziej luksusowy hotel południowej Ameryki. Podróż dookoła świata zakończy się w Australii, gdzie zaplanowano m.in. zwiedzanie opery w Sydney i eskapadę łodzią na Tasmanię.

Na każdym kontynencie na uczestników touru czekać będą limuzyny Range Rover SVAutobiography, których ceny zaczynają się od 830 tysięcy złotych. Najbardziej luksusowa podróż na świecie nie może być oczywiście obsługiwana przez Defendery, ale o ileż byłoby ciekawiej...
MM