Off-roaderzy na Karowej. Łukaszewski i Podkalicka wystartują w Rajdzie Barbórki 2016

W sobotę w Warszawie rozpoczyna się Rajd Barbórka, w którym wystartuje również dobrzez znana poslkim kibicom off-roadu załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team. Wyjątkowo pilotem Marcina Łukaszewskiego będzie olsztynianin Daniel Siatkowski, rajdowy wicemistrz Polski z 2014 roku. Magdalena Duhanik będzie w tym czasie w Bratysławie, gdzie odbywa się gala Mistrzostw Europy FIA CEZ, w których załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła drugie miejsce.

- Rajd Barbórka jest świętem rajdowym w Polsce i chyba każdy kierowca myśli o tym, by w nim wystartować – mówi Marcin Łukaszewski. – Dla nas jest to niecodzienne wydarzenie, ale sądzę, że i dla kibiców zobaczyć auto terenowe w takiej rywalizacji, będzie czymś nietypowym. Oczywiście, ważny jest dla nas element sportowej rywalizacji i chcemy się sprawdzić, ale wiadomo, że nasze auto ma inną specyfikację, więc łatwo nie będzie. Jesteśmy tu jednak dla kibiców i dobrej zabawy, więc do zobaczenia na oesach i na Karowej. Będzie na pewno ciekawie!

- To moja kolejna Barbórka, ale po raz pierwszy będę miał okazję jechać autem tego typu – dodaje Daniel Siatkowski. – Z Marcinem też będę jechał po raz pierwszy, nie licząc nagrań do naszego filmiku promującego start. Zapowiada się naprawdę ciekawie, a że stawka jak co roku jest bardzo mocna, to spodziewam się niezłej rywalizacji w czołówce. Mimo że jedziemy dla kibiców i przyjemności, to z pewnością Marcin nie zdejmie nogi z gazu!

Oprócz Marcina Łukaszewskiego na rajdzie zobaczymy również m.in. Klaudię Podkalicką, która na co dzień również rywalizuje w terenie. Tym razem jednak wraz z pilotem Błażejem Czekanem przesiądzie się do samochodu Mitsubishi Lancer Evo VII. - Start w tym rajdzie to niewiarygodne przeżycie. W pamięci pozostaje szczególnie słynna ulica Karowa, wśród reflektorów, fleszy i kibiców. Każdy, kto miał okazję tu jechać wie, że kostka jest bardzo zdradliwa. Wiele zależy od prawidłowego doboru opon – mówi Podkalicka, która w Barbórce wystąpi po raz piąty w karierze i będzie jedyną kobietą w stawce, która zasiądzie za kierownicą rajdówki.  
MM