Podaj łapę zwierzakowi – charytatywna akcja Mud Project KrakOff-Road Team

 
Mud Project KrakOff-Road Team to grupa przyjaciół, którzy bawią się nie tylko w błocie, ale i w innych motodyscyplinach, nie pomijając również czysto towarzyskich spotkań. Wszyscy znają się od lat i doskonale rozumieją. Nie są też obojętni na los bezdomnych zwierząt, które przebywają w schronisku Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.

Pomysł na akcję charytatywny narodził się u jednego z członków Mud Project KrakOff-Road Team, który bez kłopotu namówił pozostałych do działania. Nie było to aż takie trudne – wystarczyło stworzyć logo akcji i udostępnić na stronie informację o tym, że osoby chętne pomóc zwierzakom ze Schroniska mogą wpłacać datki bezpośrednio na stronę KTOZ, a do teamu przesłać jedynie potwierdzenie przelewu, co automatycznie kwalifikuje je do udziału w losowaniu. Nagrodą był wyjazd z całym zespołem na małe szkolenie off-roadowe połączone z niezapomnianą ilością wrażeń. Zgłoszeń nie nadeszło wiele, ale jak na debiut była ich wystarczająca liczba, by pomysłodawców akcji uczynić dumnymi i szczęśliwymi, że mogli przyczynić się do pomocy. W sumie udało się zebrać 862,63 zł. Zwycięzcy mogli obejrzeć w internecie nagranie z losowania i czekać na wyjazd!

Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień szkolenia w terenie. Niestety – jedna z wylosowanych osób nie mogła pojawić się na wyjeździe, ale druga z nich – Basia – dzielnie uczestniczyła w zabawie. Mogła poprowadzić auto w terenie i zobaczyć na własne oczy, jak off-road wygląda „od kuchni”. A działo się wiele. Auta zostały potopione, poprzeciągane wyciągarkami i wybłocone. Na koniec nie mogło się obyć bez ogniska z kiełbaskami, w trakcie którego Basia została uhonorowana dyplomem za uczestnictwo w akcji. Konieczne było również uwiecznienie tej chwili na pamiątkowej fotce. Wrażeń i zabawy było co nie miara, atmosfera była świetna, a honorowy gość zabawy wyglądał na zadowolonego, na czym najbardziej wszystkim zależało.

W całej akcji brały udział samochody stowarzyszone w Mud Project KrakOff-Road Team, czyli Nissan Patrol GR, Nissan Terrano II, Nissan Patrol K160, Toyota Land Cruiser LJ70 oraz Suzuki Samurai, które dzielnie i bezawaryjnie zawsze wracają do domu. Krakowianie zachęcają wszystkich do udziału w swych kolejnych akcjach, które zamierzają przeprowadzać – wszystkie informacje znajdziecie na facebookowym fanpage'u MudProject KrakOff-Road Team. Dowodem na świetną zabawę są zdjęcia, które tam znajdziecie. Miłego oglądania – do zobaczenia w terenie i na trasach!

MM, fot. MudProject KrakOff-Road Team