Qua Vadis Peugeocie? Nowi właściciele dakarowych Peugeotów 3008 DKR MAXI 

Oficjalne zakończenie udziału zespołu Peugeota w rajdzie Dakar nie oznacza końca występów mistrzowskich Peugeotów 3008 DKR MAXI. Cztery rajdówki, które ścigały się w styczniu w Ameryce Południowej, znalazły już nowych właścicieli. Na ich debiut w nowych barwach musimy zaczekać do lipca, gdy rozpocznie się Silk Way Rally.

Phsport

Trzy auta zostały zakupione przez francuski zespół Easy Rally z siedzibą w Tossiat, który dotąd specjalizował się w rajdach płaskich. Jego nowa dywizja o nazwie Easy Rally Raid będzie oferowała prywatnym klientom możliwość wypożyczenia samochodu na zawody cross-country (pierwszą z propozycji jest Silk Way Rally).

Francuzi do realizacji nowego projektu przygotowują się bardzo rozważnie i jednocześnie sporo inwestują. Wraz z Peugeotami 3008 DKR MAXI kupili w pakiecie dwa serwisowe Mercedesy T5, „szybką” serwisówkę zbudowaną na podwoziu MAN T4 oraz ogromne zapasy części zamiennych.  W najbliższym czasie planują budowę nowego serwisu o powierzchni 2000 metrów kwadratowych, w którym zatrudnią do pracy specjalistów „odkupionych” od Peugeota – mechaników, inżynierów i logistyków. Za całym przedsięwzięciem stoją dwaj doświadczeni, ale niezbyt znani rajdowcy: Jean-Denis Piccini oraz Jean-Pascal Besson, który ośmiokrotnie startował w Dakarze i zaliczył sześć sezonów w Pucharze Świata FIA. Szefem serwisu zostanie William Oddoux, który ma mieć zapewniony stały dostęp do know-how zdeponowanego na dyskach twardych Peugeota.

DKR18 Preview Peugeot Sport MCH Photography Team 4

Czwarty z Peugeotów 3008 DKR MAXI został zakupiony przez francuską stajnię PH Sport, która jest już właścicielem starszych wersji 2008 DKR. W niedawnym Abu Dhabi Desert Challenge za kierownicą 3008 zasiadł Sheik Khalid Al Qassimi, a 2008 poprowadził Harry Hunt. 

Zainteresowanie wynajęciem miejsca w kabinie auta, który wygrał trzy ostatnie edycje Dakaru, jak można się domyślić – jest ogromne. W lutym egzemplarz należący do PH Sport testowali pod okiem Sebastiena Loeba zwycięzca Dakaru w klasie motocykli z 2016 roku Toby Price oraz zdobywca 4. miejsca w 2018 roku – Antoine Meo. Lista chętnych (równie utytułowanych i majętnych) jest na pewno o wiele dłuższa....

MM, fot. Peugeot, Red Bull, PH Sport