Renault Oroch - szansa na sukces

Renault Oroch, czyli Duster w wersji pick-up, debiutuje na salonie motoryzacyjnym w Buenos Aires. Pewne jest, że samochód trafi do sprzedaży w Ameryce Południowej, ale niestety nie wiadomo jeszcze, czy zawita również w Europie.

Sukces rynkowy Dustera powinien być podpowiedzią dla producenta, że Oroch ma także sporą szansę na zdobycie dużej popularności na Starym Kontynencie. Niewygórowana cena, niezła jakość i przyzwoite osiągi to cechy, które budzą zainteresowanie wielu klientów. Duster przetarł już drogą, którą z powodzeniem mógłby również podróżować Oroch.

Nowy pick-up jest łudząco podobny do Dustera - spore zmiany następują dopiero za słupkiem C. Mowa oczywiście o pace transportowej, która mierzy podobno (szczegółowych danych jeszcze nie znamy) 1,35 metra i ma ładowność 650 kilogramów. Zaletą auta jest pełnowymiarowa kabina pasażerska, w której podróżować może pięć osób. Odmiana z kabiną 2-osobową i dłuższą paką również również mogłaby cieszyć się zainteresowaniem klientów, ale póki co producent nie przewiduje wprowadzenia jej do oferty.

Renault Oroch ma być dostępny z dwoma silnikami: 1.6 i 2.0 l o mocy 116 i 149 KM.  Standardem będzie - niestety! - napęd na przednią oś, ale za dopłatą (nie wiadomo jeszcze jakiej wysokości) będziemy mogli zażyczyć sobie wersję z napędem 4x4.
MM