ŠKODA KODIAQ Laurin&Klement - czeska elegantka zadebiutuje w Genewie

ŠKODA przedstawi nową, topową wersję modelu KODIAQ na tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Genewie. 19-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz przeprojektowane zderzaki to jedne z wyróżników nowej wersji największego SUV-a w ofercie ŠKODY. W wariancie Laurin&Klement wnętrze przykuwa wzrok unikalnym wizerunkiem deski rozdzielczej.

Wraz z modelem KODIAQ w wersji Laurin&Klement w SUV-ie pojawią się nowe jednostki silnikowe: 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) oraz 2.0 TSI, którego moc wzrasta ze 180 KM do 190 KM. Dwie najsilniejsze jednostki (2.0 TSI, 2.0 TDI), współpracujące z automatyczną skrzynią DSG, dostępne są standardowo z inteligentnym napędem 4x4. W wersjach 4x4 model wyposażony jest także w DCC - czyli adaptacyjne zawieszenie.

W Skodzie KODIAQ w wersji Laurin&Klement projektanci starali się połączyć przestronność wnętrza z eleganckim wykończeniem: m.in. skórzaną tapicerką z emblematem „Laurin&Klement” na oparciach foteli, dekorem deski rozdzielczej (Piano Black), stalowymi nakładkami na pedały oraz oświetleniem Ambiente.

Na liście wyposażenia standardowego znaleźć można także m.in. elektrycznie sterowany fotel kierowcy z funkcją pamięci, system nawigacji Columbus, dźwiękochłonne szyby boczne z przodu, AREA VIEW CAMERA - system kamer 360° i topowy system audio (Sound System Canton).
MM

8109 180215 SKODA KODIAQ LK interior

8110 180215 SKODAKODIAQ LK REAR