Skoda Snowman – groźniejszy niż Yeti

W przyszłym roku Skoda Yeti doczeka się swego większego (mimo że młodszego) brata. Skoda Snowman ma był pełnowymiarowym SUVem z napędem 4x4, którego ceny (rozpoczynające się w okolicach 24 tysięcy Euro) i dobra opinia, jaką cieszy się obecnie czeska marka, wróżą mu rynkowy sukces.

Snowman 02Prototyp „Człowieka Śniegu” został już wypatrzony na testach przez reporterów specjalizujących się w motoryzacyjnej fotografii szpiegowskiej. Póki co auto nakryte jest wydłużonym nadwoziem Yeti, dzięki czemu nie rzuca się specjalnie w oczy. Jego bazę stanowi jednak platforma MQB opracowana przez Volkswagena, która pozwoliła mu urosnąć do 4,6 metrów długości (Yeti ma 4,2 m). Dzięki temu Snowman będzie mógł pomieścić w bagażniku dwa dodatkowe, ale niepełnowymiarowe fotele – przeznaczone dla dzieci lub młodzieży.

Auto sprzedawane będzie w napędem na jedną lub obie osie. Pod maską umieszczany będzie 1.6-litrowy turbodiesel oraz inne, głównie znane z Yeti jednostki. W planach jest również zbudowanie wersji hybrydowej.

MM, fot. WorldCarFans / Automedia

Snowman