ŠKODA VisionS - nowy czeski SUV zadebiutuje w Genewie

 
Na marcowych Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie Skoda pokaże swój nowy samochód koncepcyjny – mierzącą 4,7 metra Skodę VisionS, która jest zapowiedzią nowego SUV-a czeskiej marki.

2016 02 02 visions1Skoda zaprezentowała swój nowy styl w 2014 roku koncepcyjnym modelem VisionC. Marka przenosi go teraz do segmentu SUV-ów. VisionS (‘S’ jak SUV) pokazuje, jak przyszły samochód z napędem 4x4, który będzie większy od  popularnego Yeti, może wyglądać. Znamy już także jego rozmiary: 4,7 metra długości, 1,91 metra szerokości i 1,68 metra, co oznacza, że będzie nieco większy od VW Tiguana, z którym dzielić będzie płytę podwoziową. W kabinie przygotowano miejsca dla 6 osób siedzących w trzech rzędach.

Jak prezentuje się nowa Skoda? Wszystkie krawędzie i linie karoserii są wyraziste, precyzyjne i ostre. Charakteru dodają jej krystaliczne elementy wystroju. Przód auta zdobią szeroki grill i cztery zwężające się, wysoko umiejscowione światła wykonane z diod LED.  2016 02 02 visions2Na wysokości klamek przez całą długość nadwozia biegnie ostro zarysowana linia boczna. Linia dachu gwałtowanie opada do tyłu i zakończona jest spojlerem. Słupek C – charakterystyczny dla Skody, zaczynający się na tylnych światłach – biegnie do płaskich świateł odblaskowych zamontowanych na zderzaku. Nadkola o niestandardowym kształcie podkreślają terenowe przeznaczenie modelu.

Szczegółów technicznych jeszcze nie podano, ale możemy się spodziewać, że pod wieloma względami nowa Skoda, która prawdopodobnie otrzyma nazwę Kodiak, będzie podobna do VW Tiguana.
MM