Sprytniejsi od Bonda. Agent 007 okradziony z 5 Range Roverów

Zdjęcia do najnowszego filmu o przygodach agenta 007, zatytułowanego „SPECTRE”, nie rozpoczną się zgodnie z planem. Pięć samochodów przygotowanych specjalnie na potrzeby produkcji zostało skradzionych ze strzeżonego parkingu w Niemczech.

Łupem złodziei padło pięć zmodyfikowanych modeli Range Rover Sport, które stały na terenie centrum szkoleniowego Land Rover Training Center, położonego w miejscowości Neuss w pobliżu Dusseldorfu. Samochody planowano przetransportować na plan filmowy w Alpach, gdzie miały odegrać kluczowe role w pierwszych scenach dwudziestego czwartego filmu z serii „007”. Najwyraźniej przestępcy oczekiwali, że na pokładzie tych aut znajdą wyrzutnie rakiet, fotele z katapultą czy inne „odlotowe” gadżety, podczas gdy w rzeczywistości SUV-y zostały wyposażone jedynie w łatwo tłukące się szyby i przednie zawieszenie kół przystosowane do scen kaskaderskich. Oprócz aut przygotowanych dla Jamesa Bonda, sprawcy ukradli również cztery inne pojazdy, uszczuplając budżet producentów filmu łącznie o 800 000 euro.

Zdaniem policji, akcja została zaplanowana przez profesjonalistów, ponieważ ślad po wszystkich dziewięciu samochodach zaginął i mimo wielu wysiłków nie udało się ich zlokalizować. Do kradzieży doszło przed miesiącem, jednak szczegóły ujawniono dopiero w grudniu. Zdjęcia do filmu zostały wstrzymane do czasu wyprodukowania i przygotowania kolejnych pięciu modeli Range Rover Sport, co mogło zająć nawet kilka tygodni.

Najwyraźniej terroryści z organizacji SPECTRE już zaczęli działać...

Info: Mototarget.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.