Tadeusz Błażusiak odchodzi na sportową emeryturę

Tadek Błażusiak, jeden z najbardziej utytułowanych polskich motocyklistów terenowych, reprezentujący fabryczny team KTM, podjął decyzję o zakończeniu zawodowej kariery. Z kibicami „Taddy” pożegna się 10 grudnia na rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro, która zostanie rozegrana w Krakowie.

Taddy 02Tadeusz „Taddy” Błażusiak jest sześciokrotnym mistrzem świata FIM SuperEnduro, pięciokrotnym mistrzem Ameryki w Endurocrossie, zdobył 4 złote medale na olimpiadzie sportów ekstremalnych X-Games i wygrywał największe zawody Enduro Extreme na świecie, zaczynając od Erzbergrodeo w Austrii (5 zwycięstw) przez The Tough One w Wielkiej Brytanii, Hell’s Gate we Włoszech, Last Man Standing w USA aż po Red Bull 111 Megawatt. Był również mistrzem Europy w trialu, zdobył siedmiokrotnie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski i dwukrotnie sięgnął po tytuł Międzynarodowego Halowego Mistrza Niemiec w tej właśnie dyscyplinie.

- Zastanawiałem się nad tą decyzją już od długiego czasu – mówi Taddy Błażusiak. - Zawsze sobie powtarzałem, że uczynię to, gdy poczuję, że nadszedł właściwy moment. Przez wiele lat ścigałem się po całym świecie. Trenowałem najlepiej i najmocniej jak to możliwe, a do każdych zawodów podchodziłem, jakby były moimi ostatnimi. Osiągnąłem więcej niż mogłem to sobie wymarzyć, a wspomnienia z zawodów zachowam na długie lata. Taddy 04Chciałbym bardzo podziękować mojej rodzinie, a szczególnie bratu Wojciechowi, który był przy mnie od samego początku. Słowa wdzięczności kieruję do mojego team managera i zarazem przyjaciela, Alexa Doringera, szefa KTM-a Stefana Pierera, oraz dyrektora KTM Motorsport Pita Beirera. Dziękuję wszystkim pracownikom KTM Factory Racing oraz moim sponsorom, w tym zwłaszcza Red Bullowi. Pozdrawiam moich kibiców na całym świecie i dziękuję Wam za wsparcie.

Stefan Pierer, szef KTM Group, z żalem komentuje odejście Błażusiaka na emeryturę: - Jak wyjątkowy i utalentowany jest Taddy, wiedzieliśmy już od momentu jego imponującego zwycięstwa w Erzbergu w 2007 roku. Czuliśmy się zaszczyceni, że tak wielki mistrz jest w naszej drużynie i pełni rolę ambasadora naszej marki. Chcielibyśmy bardzo podziękować mu za te wszystkie ekscytujące zwycięstwa, które odniósł, i życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości.  
MM