Tesla Model X – debiut na tegorocznym salonie we Frankfurcie?

Tesla_Model_XOkazuje się, że projekt elektrycznego crossovera marki Tesla, o którym pisaliśmy w ubiegłym roku, nie jest bynajmniej fantazją, a jego realizacja jest jak najbardziej realna. Dyrektor Tesla Motors, Elon Musk, potwierdził właśnie, że auto zostanie zaprezentowane w roli konceptu już w trakcie tego roku. Niektóre źródła podają (choć inne temu zaprzeczają:), że prawdopodobnie stanie się to na wrześniowej wystawie we Frankfurcie.

Crossover, czyli Tesla Model X, ma być kolejnym modelem „elektrycznego” producenta, który oferuje już Roadstera oraz sedana, czyli Model S (jego produkcja ruszy na początku 2012 r.). Po wprowadzeniu do sprzedaży Modelu S, Tesla zamierza odczekać ok. 4 lata, a następnie wprowadzić na rynek terenowego Iksa.

Tesla Model X ma być budowany na tej samej płycie podłogowej co sedan. Dla nas najistotniejsza jest informacja, że auto – w odróżnieniu od wielu innych pojazdów, szumnie nazywanych „crossoverami” – faktycznie będzie wyposażone w napęd na cztery koła. W tym celu Tesla podobno pracuje nad zdublowaniem układu napędowego – koła przednie będą napędzane niezależnie od kół tylnych.

To jeszcze nie wszystko, co planuje Tesla. Po crossoverze ma przyjść czas na modele coupe, kabriolet, MPV oraz dużego SUV-a z trzema rzędami siedzeń. Przyszłość maluje się zielono….
AreK

ZOBACZ TAKŻE: Elektryczny crossover?: być może już w 2013 r.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.