Tesla Pickup Truck – elektryzująca półciężarówka Elona Muska

Elon Musk, ekscentryczny (i zarazem niebiańsko zamożny) właściciel elektrokonsorcjum Tesla, zakomunikował w przypływie świątecznej szczerości, że jego inżynierowie rozpoczęli już prace nad elektrycznym pick-upem, a ściślej mówiąc – terenową półciężarówką, która na swojej pace ładunkowej będzie potrafiła przewieźć... innego pick-upa. Tesla Pickup Truck zadebiutuje niedługo po pojawieniu się na rynku kolejnego, niezwykle frapującego (z naszego punktu widzenia) auta, jakim będzie SUV – Model Y.

tesla pickup 2W roku 2017 rozpoczęła się sprzedaż Tesli Model 3, po której ma przyjść pora na „terenowy” Model Y. SUV powstanie na platformie „trójki”, co ułatwi i przyspieszy proces wdrożenia samochodu do produkcji. Jego premiera spodziewana jest w roku 2019.

tesla pickup 3Następnym krokiem w planach Elona Muska jest stworzenie elektrycznej półciężarówki, której rozmiary pozwolą jej zabrać na pakę standardowego pick-upa. Ciągnięty za język „Ironman” zdradził, że już nie może doczekać się, kiedy rozpocznie się jego budowa. Plany powstają już podobno od 5 lat. Dopytującym się o szczegóły fanom Tesli ujawnił, że jego pick-up będzie większy od (niemałego) Forda F-150 SuperCrew. Trzeba przyznać, że odwagi (i fantazji) mu nie brakuje.
MM