Volvo V60 Cross Country - terenowa osobówka

Volvo podało ceny nowego modelu crossovera V60 Cross Country D3 bazującego na modelu V60. W porówaniu do standardowej osobówki, jej "terenowa" wersja ma zmienione podwozie i zawieszenie, czego efektem jest m.in. zwiększony o ponad 6 cm prześwit, dzięki czemu auto jest nieco dzielniejsze w lekkim terenie.

Oprócz zwiększonego prześwitu w V60 Cross Country znajdziemy więcej rozwiązań, które przydadzą się po opuszczeniu asfaltowych dróg. Przednia i tylna osłona podwozia, boczne listwy ochronne oraz przedłużone błotniki podkreślają uterenowioną naturę tego modelu. Napęd na cztery koła jest realizowany za pomocą układu Haldex piątej generacji, a w ofercie znalazły się także dwie wersje z napędem 4x4: wysokoprężna D4 AWD i benzynowa T5 AWD.

W aucie zastosowano również układ kontroli trakcji oraz system zarządzania momentem obrotowym przekazywanym na napędzane koła. Nowe V60 Cross Country będzie dostępne z kołami o rozmiarze od 16 do 19 cali. Wysoki profil opon sprawia, że koła poradzą sobie z wysokimi krawężnikami czy wyboistymi drogami, a także zapewnią odpowiedni poziom komfortu podróżującym.

Najtańsza odmiana Volvo V60 Cross Country D3 z napędem na przednie koła, wyposażona w nowy silnik Drive-E o mocy 150 KM kosztuje 140 200 zł. Z kolei na mocniejszą wersję D4 AWD z jednostką pięciocylindrową trzeba przygotować 179 600 zł.

Info: Mototarget.pl

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.