Wielkie otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych już w ten weekend!

W nadchodzący weekend w historii polskiego off-roadu zapisana zostanie nowa karta. W dniach 26-27 sierpnia w Łodzi odbędzie się uroczyste otwarcie zupełnie nowego obiektu sportowego przeznaczonego dla fanów terenowej odmiany motorsportu. Uroczystości otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – bo tak nazywa się to miejsce – towarzyszyć będą zawody Super Enduro oraz niezwykle bogaty w różnego rodzaju atrakcje 1. Łódzki Piknik Offroadowy.

Lodz 04ŁCSO to profesjonalny kompleks off-roadowy, na którym zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i totalni amatorzy będą mogli w stworzonych do tego warunkach sprawdzić możliwości swoje oraz posiadanych przez siebie maszyn. Do ich dyspozycji przygotowano kilka torów, o zróżnicowanym układzie i charakterystyce, w zależności od uprawianej dyscypliny off-roadu. Bojowego chrztu toru już w ten weekend dokonają zawodnicy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Super Enduro. Na obiekcie przy ul. Chocianowickiej trenować będą mogli także zwolennicy motocrossu, trialu, rajdów cross-country oraz przepraw, zarówno w wydaniu samochodowym, jak i quadowym.

– Po wielu tygodniach ciężkiej pracy członków Łódzkiego Klubu Offroadowego, Łódzkiego Klubu Motorowego oraz wielu zaprzyjaźnionych osób i firm z dumą możemy zaprosić wszystkich na otwarcie Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych – mówi Arkadiusz Lindner, prezes Łódzkiego Klubu Offroadowego. – Miejsce to powstało przede wszystkim z uwagi na brak w rejonie miasta Łodzi oraz jego okolicach terenów, na których zwolennicy jazdy w terenie mogliby całkowicie legalnie trenować, sprawdzać sprzęt oraz realizować zawody. Za pośrednictwem Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych chcemy sprawić, aby każda osoba, która Lodz 02posiada motocykl, quada, czy też auto terenowe mogła przyjechać na nasz tor, zamiast jeździć nielegalnie po lasach, łąkach i polach uprawnych. Dzięki przychylności Gminy Łódź udało się nam wydzierżawić tereny sąsiadujące z lotniskiem, które stanowią nieużytek i nie podlegają jakimkolwiek inwestycjom, dlatego jest to idealne miejsce do uprawiania offroadu. Zaczynamy z wysokiego C, bo wraz z otwarciem toru odbędą się zawody Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy, na którym będzie cała masa atrakcji nie tylko dla miłośników bezdroży. Już dziś, w imieniu swoim oraz wszystkich osób pracujących na rzecz powstania Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę oraz niedzielę do Łodzi na teren lotniska Lublinek, wjazdem od ul. Chocianowickiej 161. Bądźcie z nami w tym ważnym dla nas dniu.

Szczegółowe informacje dotyczące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych dostępne są na facebookowym fanpage’u toru. Z kolei regulamin oraz harmonogram VIII i IX rundy Mistrzostw i Pucharu Polski Super Enduro znaleźć można na stronie Polskie Związku Motorowego.

Patronem medialnym Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych jest portal TERENOWO.PL.
MMLodz