Zamiast Fabii Scout Skoda szykuje nowego crossovera

Za dwa lata powinniśmy być świadkami premiery nowego crossovera Skody, którego konstrukcja będzie miała wiele wspólnego z modelem Fabii nowej generacji. Niestety w parze z „off-roadowym” wyglądem nie idzie napęd na wszystkie koła, co oczywiście budzi nasze ogromne rozczarowanie.

Poprzednia generacja Fabii sprzedawana była m.in. w wersji Scout, która charakteryzowała się plastikowymi osłonami zderzaków i nadkoli, podniesionym nieco nadwoziem (o 15 mm) i wydłużonym skokiem zawieszenia. Na ulicach spotykana jest dość rzadko prawdopodobnie ze względu na dość sporą różnicę, jaka dzieliła cenę zwykłego kombi i jego wersji „uterenowionej”.

Nowa generacja Fabii nie doczeka się wersji Scout – w zamian za nią produkowany będzie „nowy” crossover, bazujący jednak na tej samej platformie MQB i korzystający z tych samych silników – 1.2 TSI (110 KM) i 1.4 TDI (105 KM). I podobnie jak Fabia  korzystający tylko z napędu na przednie koła.

Pod względem wizualnym samochód ma mieć wiele wspólnego z niezrealizowanym projektem crossovera bazującego na modelu VW Polo. Prawdopodobnie nie zaoferuje nam więcej niż wcześniejsze Scouty – spodziewać się możemy dodatkowych osłon, niewielkiego liftu i wydłużonego skoku zawieszenia. Zaletą może być jedynie przestronniejsza kabina, z większą ilością miejsca nad głowami i pojemniejszym bagażnikiem.
MM