Bałtowskie Bezdroża 2013, czyli... wiele niewiadomych

12 kwietnia rozpocznie się 8. edycja Bałtowskich Bezdroży – imprezy, która zyskała już renomę w polskim off-roadzie, czego świadectwem jest blisko 150 zapisanych załóg (i wiele oczekujących na liście rezerwowej). Wszystko jest już niemal gotowe na przyjęcie załóg, a brakuje tylko jednego – wiosny!

Śnieg, który pada w całej Polsce, powoduje, że trudno ocenić, jak za tydzień z hakiem będą wyglądały przeszkody, z którymi zmierzą się zawodnicy. Nawet w przypadku nagłego ocieplenia ziemia nie zdąży raczej wyschnąć, co oznacza, że może być tylko... trudniej, niż się spodziewacie. Ewentualne roztopy spowodować zaś mogą, iż rzeka Kamienna stanie się jeszcze mniej przyjazna...

- Po raz pierwszy w historii Bałtowskich Bezdroży o najbliższej edycji wiemy tak wiele i tak…niewiele – mówi  Małgorzata Czarnecka ze Stowarzyszenia Delta, które jest organizatorem BB. - Wiele, bo trasy mamy przygotowane. Niewiele, bo pogoda sprawia, że warunki, z jakimi się zmierzymy pozostają niewiadomą. Wiemy, gdzie pojedziemy. Wskazane odcinki prób czekają tylko na oznakowanie, pieczątki na powieszenie, a OS-y na wyszarfowanie.  Nie wiemy jednak, jak te miejsca będą wyglądały w dniu startu. Tam, gdzie rozstrzygną się wyniki, wciąż leży głęboki śnieg, a grunt pozostaje zmarznięty. Wiemy, ile załogi przejadą kilometrów, ile razy stopery zmierzą czas waszej rywalizacji. Nie wiemy, w jakich warunkach, nie wiemy, jak głęboka będzie Kamienna, bo choć miejsce przeprawy jest sprawdzone, to wahania stanu wody znaczne. Jeżeli okaże się, że jest zbyt głęboko, pojedziemy objazdem, ale gliniastych wąwozów, stromych podjazdów pod Kopy Skarbskie, karkołomnych zjazdów lessowymi parowami, podtopionych łąk czy błotnistych OS-ów wymienić się nie da. Dlatego jednego możemy być pewni. Tak niepewnie zapowiadającej się edycji jeszcze nie było. Liczymy na wspaniałą off-roadową walkę w pięknej scenerii Doliny Kamiennej.  
MM
Terenowo180Portal TERENOWO.PL jest patronem medialnym Bałtowskich Bezdroży 2013.