Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch – plan zmian na sezon 2018

13. edycja Bałtowskich Bezdroży, która miała odbyć się w 2017 r., zostanie zorganizowana w terminie 16-18 marca 2018 r. Tym samym po kilku latach przerwy powraca wiosenna odsłona bałtowskiego rajdu, a wraz z nią nowe rozwiązania, które wzmocnią sportowy charakter rajdu.

phoca thumb l IMG 0114Jedną z nowości będzie podział klasy turystycznej na dwie odrębne klasy: Turystyk i Turystyk Sport. Pierwsza z nich stworzona została dla osób, które chcą poczuć klimat rajdu, przeżyć off-roadowe wyzwanie, jednak nie narażając auta na uszkodzenie. Druga z klas – Turystyk Sport – zachowa dotychczasowy charakter klasy Turystycznej.

Druga data w kalendarzu Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch to 1-3 czerwca, czyli off-roadowy dzień dziecka. Rajd zatytułowany Family ma na celu dostarczyć mnóstwo przygody i zdrowej aktywności w rodzinnej atmosferze. Na potrzeby wydarzenia zostaną przygotowane specjalne roadbooki urozmaicone w zagadki krajoznawcze i historyczne związane z atrakcjami, jakie będą pojawiały się na trasie przejazdu. Organizatorzy planują zabrać startujące załogi w krajobrazową podróż, ukazując piękne widoki regionu świętokrzyskiego ukształtowane przez najstarsze góry w Europie. W tym przypadku im liczniejsza załoga tym większa zabawa i szansa na zaliczenie wszystkich terenowych wyzwań. phoca thumb l IMG 8295Nie będzie przegranych, każdy z uczestników zostanie nagrodzony, a ci najsprytniejsi dodatkowo wyróżnieni. W tym rajdzie mogą wziąć udział posiadacze klasycznych aut terenowych i SUV-ów - auta nie muszą posiadać modyfikacji, aby pokonać bezpiecznie trasę. Organizatorzy zapewniają rodzinną atmosferę i dużo dobrej, aktywnej zabawy.

Zupełną nowością Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch będzie Maraton, czyli przeprawowa batalia zaplanowana w tradycyjnym terminie 4-7 października 2017. Będzie to w pewnym sensie kontynuacja XIII edycji, gdyż pierwszeństwo zapisu na listy startowe maratonu będą miały załogi, które ukończą edycję wiosenną. – Cztery dni rywalizacji, prawdziwa uczta dla spragnionych off-roadowych emocji! Po tej szczególnej edycji każdy kto ukończy rajd na długo zapomni o słowie niedosyt, a najlepsi w nagrodę polecą do MOAB – mówi Filip Lichota, jeden z organizatorów Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch.

phoca thumb l IMG 0520Sponsorem strategicznym, a zarazem tytularnym wszystkich przyszłorocznych edycji jest właściciel marki Dragon Winch, który jest fundatorem m.in. nagrody głównej rajdu Maraton czyli wycieczki do MOAB. O szczegółach zmian, poprawkach w regulaminie i wymaganiach technicznych na przyszły sezon organizatorzy poinformują już wkrótce na stronie internetowej www.baltowskiebezdroza.pl.
MM