IV Bałtowskie Bezdroża 2011 – złota off-roadowa jesień

październik 13, 2011
W dniach 28-30 października odbędzie się IV edycja rajdu Bałtowskie Bezdroża. Wydanie jesienne tej imprezy będzie dla Was kolejnym wyzwaniem. Bałtowskie wzgórza, wąwozy i bagna w jesiennej szacie wyglądają zachwycająco pięknie, a warunki terenowe są jeszcze ciekawsze.  Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji na temat zbliżającej się edycji.

bb2011_jesien_plakatDo rajdu zawodnicy mogą wysyłać swoje zgłoszenia w następujących kategoriach:
- Klasa TURYSTYCZNA:
będzie dzielić się na 2 kategorie : ( T ) oraz ( TW ), kategoria „T” będzie obejmować trasę łatwą, rodzinną dla aut seryjnych, natomiast kategoria „TW” będzie obejmować trasę trochę trudniejszą która będzie wzbogacona o elementy z klasy wyczynowej, preferowana dla lepiej przygotowanych aut, na trasie prócz zwiedzania pięknych krajobrazów i obcowania z przyrodą, zawodnicy będą pokonywać leśne ostępy oraz polne bezdroża okolicznych terenów, dodatkowo trasa może zawierać następujące elementy: błotne koleiny, długie głębokie i malownicze wąwozy, zjazdy, podjazdy oraz przeszkody wodne, próby czasowe. Natomiast takie przeszkody jak: strome podjazdy i zjazdy, wodne przeszkody, trawersy, piach oraz błotne przeszkody mogą się pojawić w kategorii „TW”. Trasa zarówno w kategorii „ T ” jak i „TW”, trasa będzie miała około 80 km długości. Dodatkowo na najbliższej edycji Bałtowskich Bezdroży zawodnicy  klasy turystycznej zmierzą się ze specjalnie przygotowanymi konkurencjami sprawnościowymi , zadaniami i grami terenowymi.

- KLASA ADVENTURE I KLASA EXTEREME:
trasa przeznaczona dla przygotowanych aut, spełniających wymagania klasy EX i ADV, będzie miała długość ok. 50 km. Trasa będzie zawierała elementy o różnym stopniu trudności np. piach, trawersy, wąwozy, ostre zjazdy i podjazdy, przeszkody wodne, bagna, itp., dodatkowo na trasie zawodnicy zmierzą się z elementami dodatkowymi przygotowanymi przez organizatorów.

Wpisowe:
Klasa Turystyczna - 450zł
Klasa Adventure - 650zł
Klasa Extreme - 650zł

W cenie wpisowego zapewniamy:
•    uczestnictwo w rajdzie,
•    materiały nawigacyjne
•    catering  podczas piątkowego PROLOGU,
•    wstęp na sobotni wieczorek OFF - ROADOWCA,
•    zwiedzanie atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Noclegi:
Na terenie przyległym do JuraParku znajdują się domki wypoczynkowe. Liczba miejsc noclegowych ograniczona.
Rezerwacja miejsc: tel. 510 263 896
Pozostałych uczestników zapraszamy na noclegi do gospodarstw agroturystycznych w pobliżu JuraParku. Lista gospodarstw znajduje się na stronie www.juraparkbaltow.pl w zakładce „Baza Noclegowa”
Koszty noclegów uczestnicy rajdu pokrywają sami.

Więcej informacji na:
www.baltowskiebezdroza.pl
www.facebook.com/rajdoffroad


TERENOWO Rajdy z cyklu Bałtowskie Bezdroża objęte są patronatem medialnym portalu TERENOWO.PL.Harmonogram:

BB_harmonogram