Rajd Drezno-Bałtów 2012 pełen niespodzianek

Rajd Drezno-Bałtów to niezwykła edycja Bałtowskich Bezdroży z wieloma niespodziankami dla zawodników. Trasa rajdu będzie przebiegała urokliwymi zakątkami na trasie Drezno (woj. mazowieckie) – Bałtów, który stanowi bazę rajdu. Będzie to rajd o charakterze nawigacyjno-przeprawowym. Zawodnicy będą zmagali się z trudnym terenem na odcinku łączącym te miejscowości. Rajd rozpocznie się prologiem w piątek (13 kwietnia), a zakończy się tradycyjnym już Wieczorkiem Off-Road’owca (14 kwietnia). Dodatkowo podczas tej edycji zostanie uruchomiona klasa Quad Sport.

Nawigacyjno-przeprawowy charakter rajdu to również sprawdzenie umiejętności poruszania się po roadbooku na nieco dłuższych odcinkach dojazdowych do prób terenowych (nie mylić z cross-country).

Gdy tylko spłynęły śniegi, ekipa organizatorów BB wyruszyła na trasę zawodów i okazało się, że z osiemdziesięciu kilku kilometrów off-roadowej przygody, której między Bałtowem a Dreznem zaznają załogi klas T i TW, tylko kilka to nawierzchnie asfaltowe. T14Resztę wytyczono w najprawdziwszym terenie, brnąc przez piachy nieczynnych piaskowni, leśne ostępy, błotniste polne drogi czy dzikie nieużytki.

Równie ciekawie zapowiadają się urozmaicone, szybkościowe OS, a wszystkim uczestnikom organizatorzy radzą przypomnieć sobie zasady udzielania pomocy medycznej poszkodowanym w wypadku drogowym, gdyż ich znajomość pozwoli zaoszczędzić cenne sekundy w ogólnej punktacji.

Nie zabraknie również tradycyjnych „pieczątek”, choć zamiast tuszu ich zdobywanie odnotowywał będzie elektroniczny impuls. - Zapowiada się interesująco - zaprasza Mariusz „Maniek” Dudek, który przymierzał się już do rozlokowania pieczątek w terenie. - Nie zapomnimy o typowych dla naszych bezdroży niespodziankach - puszcza oko Irek Tracz, który już dwukrotnie przeczołgał firmowego „Patrola” po trasie edycji specjalnej, by wydobyć z niej wszystko, co najlepsze.

Text: Małgorzata Czarnecka, fot. ORG, Arek Kwiecień / Sigma Pro

WPISOWE:
T i TW: 450 zł
ADV: 650 zł
EX: 650 zł
QUAD: 300 zł

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Delta oraz KMST „K.A.T.” 4x4 – Klub Miłośników Samochodów Terenowych. Listy startowe już otwarte!

Zapraszamy na nasza stronę:
www.baltowskiebezdroza.pl oraz na http://www.facebook.com/rajdoffroad.

Terminy pozostałych rajdów z cyklu Bałtowskie Bezdroża:

21-23 czerwca 2012 – II runda Poland Trophy Dragon Winch Extreme
12-14 paźdzernika 2012 – Bałtowskie Bezdroża edycja V

logoPortal TERENOWO.PL jest patronem medialnym rajdów w cyklu Bałtowskie Bezdroża.