4x4 Trial Jaworzno 2010 - relacja z I rundy trialu o Puchar Śląska

W miniony weekend zakończyły się zawody I rundy trialu samochodów terenowych o Puchar Śląska.  Na starcie 4x4 Trial Jaworzno o Puchar EuroSat stanęło 50 załóg, które rywalizowały w 3 klasach. Podział na klasy został wprowadzony aby umożliwić start załogom zarówno w autach praktycznie seryjnych jak i pojazdach zbudowanych specjalnie do trialu.

Mimo obaw organizatorów w sobotę (15 maja) pogoda dopisała. Automobilklub Jawor w stosunku do lat ubiegłych zaplanował rozegranie w pierwszy dzień zawodów 8 prób sportowych, co okazało się być dobrym pomysłem. Próby triasowe były rozgrywane w dobrym tempie, więc nie było tak krytykowanych na poprzednich edycjach kolejek i przestojów czasowych. Także trudność prób była ustalona optymalnie co akurat nie wszystkim zawodnikom przypadło do gustu.

Pierwszy dzień wyłonił zwycięzców trialu:
- klasa M (miejsca od 1 do 3) – Dvorak Petr, Szypuła Marcin, Chochód Dawid
- klasa S (miejsca od 1 do 3) – Hudecek Miroslav, Sołtys Krzysztof, Moruń Michał
- klasa O (miejsca od 1 do 3) – Borek Jan, Obzina Libor, Outolony Ladislav

W drugim dniu zawodów rozegrano dodatkową próbę sportową – Titanium Challenge. Charakter próby wzorowany na rajdach przeprawowych, ale zgodnie z formułą próby zwycięzca mógł być tylko jeden. Padający od rana deszcz spowodował, że wytyczona trasa zrobiła się bardziej ekstremalna. Na starcie próby stanęło 20 załóg, niestety 5 z nich nie zmieściło się w wyznaczonym limicie czasowym. Próbę zwyciężył z najlepszym czasem przejazdu Marek Schwarz.

Organizator – Automobilklub Jawor zaprasza na pozostałe zawody z cyku Silesian Puchar. W tym sezonie zapraszamy na rundy organizowane przez naszych partnerów w Czechach (Ostrava) oraz w Wiśle. Wyniki, galerie oraz więcej informacji na Stronach www.4x4trial.pl oraz www.4x4trial.eu.

text: Paweł Górski, Automobilklub Jawor, fot. Arkadiusz Dobija

4x4 Trial Jaworzno 2010 - pełne wyniki zawodów (pdf)