A może kierunek Łotwa? Zaproszenie na łotewski extrem Stiga Trophy 2012

Jeżeli szukacie w sierpniu dobrej imprezy 4x4, ciekawą propozycją może być wyprawa na Łotwę na rajd Stiga Trophy, który odbędzie w dniach 17-19 sierpnia. Rajd odbędzie się w regionie Alūksne (N 57’42,851 / E 27’02,222), gdzie organizowany jest już od 9 lat, ale po raz drugi wystartuje pod nazwą „Stiga Trophy”.
Jeżeli szukacie w sierpniu dobrej imprezy 4x4, ciekawą propozycją może być wyprawa na Łotwę na rajd Stiga Trophy, który odbędzie w dniach 17-19 sierpnia. Rajd odbędzie się w regionie Alūksne (N 57’42,851 / E 27’02,222), gdzie organizowany jest już od 9 lat, ale po raz drugi wystartuje pod nazwą „Stiga Trophy”.

Tegoroczna Stiga Trophy posiada podwójny status mistrzowski – to 1. etap mistrzostw Rajdu Trophy Obszaru Północnoeuropejskiego (NEZ) i jednocześnie 5. etap mistrzostw rajdu Latvia Trophy.

Zawody organizowana są jako trzydniowy międzynarodowy festiwal off-road, w którym zmierzą się prototypy ekstremalnych terenówek. Swój udział powterdzili już uczestnicy z Łotwy, Estonii, Litwy i Rosji. Zespół organizatorów liczy, że na ich zaproszenie odpowiedzą jeszcze zawodniczy z innych krajów europejskich. Całkowita liczba uczestników w klasach sportowych planowana jest na około 70 załóg.

StigaTrophy2011_3W mistrzostwach NEZ pojazdy podzielone są na cztery klasy – TR-1, TR-2, TR-3 i OPEN; ponadto do uczestnictwa dopuszczone są również czterokołowce (warunki techniczne NEZ dostępne są na stronie www.4x4sport.lv).

Stiga Trophy odbędą się w północnej części Łotwy, w rejonie Alūksne, który uznawany jest za jedno z najlepszych miejsc do organizacji zawodów terenowych na Łotwie. Jest to obszar o bardzo różnorodnej nawierzchni terenu: są tu lasy, łąki, rowy, góry, kamieniołomy piasku i żwiru, bagna torfowe, poszycie gliniane, rzeki, jeziora... Trzeba dodać, że rejon Alūksne słynie również z podtopionych łąk i pływających po nich wysepek, a te zawsze stwarzają interesujące i trudne wyzwania dla uczestników, zaś widzom dostarczają ekscytujących wrażeń.

Zawodnicy kategorii sportowej w zawodach „Stiga Trophy 2012” w ciągu trzech dni zmierzą się  różnymi wyzywaniami: jazdą na orientację, trialem czy błotnym wyścigiem.

Zawody rozpoczną się już w piątek 17 sierpnia paradą pojazdów i uroczystym otwarciem w mieście Alūksne. Każdego dnia zawodnicy będą musieli pokonać od dwóch do trzech odcinków specjalnych, po podsumowaniu których na zakończenie zawodów wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Zadaniem uczestników rajdów na orientację będzie znaleźć przy zastosowaniu nawigacji punkty kontrolne rozmieszczone w terenie, podjechać do nich i zarejestrować je poprzez wykonanie zdjęcia. Aby to wykonać, uczestnicy potrzebować będą aparatu cyfrowego z kartą pamięci, GPS, Terratripa, laptopa i mapy rejonu StigaTrophy2011_1Alūksne (organizatorzy zawodów pomogą w zainstalowaniu map na komputerach zawodników). Podczas rejestracji każda drużyna otrzyma system śledzący, tzw. „czarną krzynkę”, dzięki której sędziowie będą mogli prześledzić działania załóg w trakcie zawodów.

W sobotę i niedzielę w bazie rekreacyjnej „Luksti” widzowie będą mogli skorzystać z różnych atrakcji. Sierpień to doskonały miesiąc dla orzeźwiających kąpieli w położonym nieopodal trasy rajdu jeziorze Lukstu. Imprezę komentować będą profesjonalni prowadzący, o interesującą muzykę zatroszczy się doświadczony DJ, a na miejscu zawodów zapewnione będzie również wyżywienie.

W niedzielę, 19 sierpnia, pod wieczór odbędzie się ceremonia wręczenia zwycięzcom nagród, o które zatroszczyli się organizatorzy i sponsorzy.

Szczegółowe informacje (ankiety zgłoszeniowe, dokumentacja zawodów, itp.) dostępne są na stronie internetowej organizatorów pod adresem www.4x4sport.lv. Informacje dla widzów i prasy oraz informacje o hotelach opublikowane zostaną w najbliższym czasie.

Sponsorzy generalni zawodów
– STIGA (SILS)

Patroni medialni: Xtreme-adventure.com, Rajdy4x4.pl,  Radio CapitalFM, Go4speed.lv, Sportacentrs.com, itd.

Dodatkowe informacje o zawodach można otrzymać, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer +371 26125137 (Evita Ruzane).

Ankiety zgłoszeniowe dla uczestników:
Sport
ATV


Regulamin Stiga Trophy


Zdjęcia ze Stiga Trophy 2011: http://4x4sport.lv/lv/galerija/foto-galerija?func=viewcategory&catid=19

STIGA_TROPHY_2012