III runda Pomorskiej Ligi Terenowej Dragon Winch – Ładoga w pigułce

październik 09, 2013
Kąpiel w polskich stawach nawet latem bywa nie lada wyzwaniem, a co dopiero gdy w zimnej wodzie trzeba zanurzyć się... z końcem września. Uczestnicy III rundy Pomorskiej Ligi Terenowej Dragon Winch musieli wykazać się prawdziwą siłą charakteru, by dotrzeć do mety zawodów.
Kąpiel w polskich stawach nawet latem bywa nie lada wyzwaniem, a co dopiero gdy w zimnej wodzie trzeba zanurzyć się... z końcem września. Uczestnicy III rundy Pomorskiej Ligi Terenowej Dragon Winch musieli wykazać się prawdziwą siłą charakteru, by dotrzeć do mety zawodów.

Na starcie rajdu, który odbył się 28 września w Bobolicach, stawiło się 30 załóg samochodowych oraz 4 quady. Na uczestników zmagań czekała trasa o długości około 50 km. Po drodze należało ponadto skompletować 25 pieczątek  i pokonać 6 oesów sędziowskich wytyczonych taśmami.

Okolice Bobolic to jedne z najbardziej wymagających terenów w Polsce, na których organizowane są rajdy przeprawowe. Pionowe podjazdy i zjazdy, kilkukilometrowe wąwozy, kamienne strumienie oraz słynne, pływające dywany przypominające trasy jednego z najcięższych rajdów terenowych w Europie - Ładoga Trophy. Nagromadzenie tak wielu trudnych przeszkód zaowocowało licznymi awariami sprzętów oraz skrajnym zmęczeniem zawodników, w szczególności pilotów oraz kierowców quadów, którzy musieli pokonywać wody nie rzadko sięgające po szyję. Warto dodać, że woda miała tylko kilka stopni Celsjusza...

Zawodnicy na pokonanie całej trasy mieli tylko 7 godzin. Ostatnie załogi na bazę rajdu zjeżdżały na minutę przed końcem wyznaczonego czasu. Jedynym zawodnikiem, który zdobył komplet punktów, był zwycięzca klasy quad - Andrzej Zając! Żadnej załodze samochodowej nie udało się powtórzyć jego wyczynu, co świadczy o tym, jak bardzo było ciężko.

Organizatorzy pragną podziękować rodzinie państwa Pietnoczka za udostępnienie terenów do przeprowadzenia rajdu i przy okazji zapraszają wszystkich 9 listopada do Sianowa na finał Pomorskiej Ligi Terenowej Dragon Winch. Więcej info na stronie www.pomorskaligaterenowa.pl

text: Sebastian Matyszczuk

III runda Pomorskiej Ligi Terenowej Dragon Winch 2013 - wyniki
Quad

1 Andrzej Zając
2 Marcin Topolski
3 Rafał Grzywacz
Turystyk
1 Grzegorz Ślusarski, Rafał Krężel
2 Siwy, Julo
3 Zbyszek Peczyński, Robert Peczyński
Wyczyn
1 Adam Nowicki, Tomek Michalczyk
2 Leszek Sokołowski, Hubert Sokołowski
3 Tomasz Zawistowski, Andrzej Kojruk
Adventure
1 Radek, Jarosław, Dominik Michalscy
2 Damian Gendig, Kuba Gendig
3 Remigiusz Gil, Krzysztof Formela
Ex.Elektryk
1 Piotr Chodalski, Robert Makarewicz
2 Jacek Pietnoczka, Jakub Ułanowski
3 Zdzisław Pabisiak, Kamil Adriańczyk
Ex.Mechanik
1 Jarosław Jarzębowski, Krzysztof Gołda
2 Arek Urban, Czarek Hirowicz
3 Jacek Matyszczuk, Krzysztof Kapuściński