Pech biało-czerwonych - 24. KCS 4x4 Offroad Tage - V runda Pucharu Europy 2005

Niemiecki team Eckstein – Eckstein wygrał piątą rundę Pucharu Europy 4x4 – rajd KCS 4x4 Offroad Tage, który już po 24. odbył się nieopodal Budapesztu. Polskie załogi tym razem zajęły miejsca poza podium.

Naszym reprezentantom szczęście wyraźnie nie sprzyjało. Na czwartej pozycji uplasował się Dariusz Luberda z pilotem Szymonem Polakiem, którzy ominęli jedną z pieczątek i mieli kłopoty z wyciągarką. Tuż za ich plecami miejsca zajęli: Wojciech Polowiec z Pawłem Przybyłowskim (blisko godzinę stracili z powodu urwanego przegubu) oraz Robert Mucha i Mariusz Gwizdowski (dwukrotnie przebili oponę). Mimo to w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 4x4 wciąż pewnie prowadzi duet Polowiec – Przybyłowski.

text i foto: Arek Kwiecień

Artykuł opublikowany w tygodniku "Motor".