Extremalnie w 2015. Znamy przyszłoroczne terminy Poland Trophy, PMH6 i WMOR

12 imprez przeprawowych plus kończąca sezon Integracja – oto tegoroczny bilans działań firmy Euroforum kierowanej przez Maćka Rachtana, która stoi za organizacją cyklów Poland Trophy. Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz Mistrzostw Off-road. Przyszły rok zapowiada się równie intensywnie.

PT_logo_2015_v2Sztandarową imprezą będzie cykl Poland Trophy, który w sezon 2015 wkracza z nowym sponsorem tytularnym. Od przyszłego roku rajd Poland Trophy oraz cykl pieczątkowych rajdów pod nazwą Wyczynowe, Zachodniopomorskie oraz Wschodnie Mistrzostwa Off-Road odbywać się będą przy współpracy z 4x4 Terenowiec, oferującej m.in. wyciągarki samochodowe i całą gamę innych akcesoriów do off-roadu. Terenowiec będzie też partnerem technologicznym rajdu Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme.

- Tak, w nazwie pozostanie słowo Extreme, bo ono najbardziej oddaje istotę tego rajdu – mówią organizatorzy. – Ma być ostro, ciężko, ekstremalnie. Tak, by każdy, kto pokona trasę rajdu, czuł tę wspaniałą satysfakcję z osiągniętego sukcesu – niezależnie od tego, które miejsce zajął na mecie. Oczywiście poziom trudności zależy też od klasy, w której zawodnicy startują. Oprócz najcięższej No Limit, będzie nieco lżejsza Advance i przeznaczona dla aut lekko zmodyfikowanych - Challenge.

logo_h6Formuła rajdu pozostaje bez zmian. Piątkowy prolog poprzedzać będzie etap nocny. Po krótkim odpoczynku, w sobotę będzie odbywał się etap dzienny. W regulaminie rajdu zajdą pewne zmiany, o których poinformujemy później.

Drugą serią będą Przeprawowe Mistrzostwa H6, które w tym roku odniosły spory sukces. Połączenie 6-godzinnego maratonu z przeprawowymi oesami spotkało się z dużym zainteresowaniem off-roaderów. Krótka i zwarta trasa, bliskość serwisu, brak długich dojazdówek i trasy gwarantujące dobrą zabawę sprawiają, że rajdy te były atrakcyjne nie tylko dla zawodników, ale i dla kibiców. W przyszłym roku także zaplanowane zostały trzy rundy, a rywalizacja będzie się toczyć w takich samych klasach jak w tym sezonie.

Dla tych, którzy lubią szukać i odbijać pieczątki, przygotowana została seria Mistrzostw Off-Road – dwie edycje Wyczynowych Mistrzostw Off-Road, Wschodnie Mistrzostwa Off-Road i Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road. To rajdy nie tylko dla załóg samochodowych – w każdym z nich mogą też startować quadowcy. Jest też klasa Turystyk, dla zwykłych terenówek i Wyczyn dla aut bez wyciągarek.

WMOR4x4_logo_final wsmor_logo zmor_logo
Zaplanowane zostały również wydarzenia specjalne. Letnia edycja Poland Trophy Extra staje się już off-roadową tradycją. Luźny klimat, krótka, jednodniowa trasa przyciągają zawsze wielu chętnych. Ponadto na koniec roku odbędzie się Integracja Poland Trophy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która stanowi okazję do świętowania tytułów w klasyfikacjach generalnych PT i PMH6 i zabawy w wyjątkowej, off-roadowej atmosferze.

Organizatorzy rajdów wprowadzają też na rynek nową markę „PT Akcesoria”, pod której szyldem będzie można zakupić wyciągarki znanych producentów, oświetlenie LED, opony terenowe oraz inne niezbędne akcesoria do off-roadu.
MM

Kalendarz 2015:

Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme:
18-19 kwietnia 2015 - I edycja (Bobolice)
20-21 czerwca 2015 - II edycja (Sokółka)
26-27 września 2015 - III edycja (Walim)

Przeprawowe Mistrzostwa H6:

21 marca 2015 - I runda (Ogrodzieniec)
4 lipca 2015 - II runda
5 września 2015 - III runda (Dzikowiec)

Mistrzostwa Off-Road:
8-9 maja 2015 - Wschodnie Mistrzostwa Offraod (Sokółka)
5-6 czerwca 2015 - Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road (Nowa Ruda/Walim)
23-24 października 2015 - Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road (Bobolice)
6-7 listopada 2015 - Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road (Nowa Ruda/Walim)

Wydarzenia specjalne:

31 lipca/1 sierpnia 2015 - PT Extra (Ogrodzieniec / Wysoka)
21 listopad 2015 - INTEGRACJA (Ogrodzieniec)
terenowiec
powerwinch superwinch powerline powerlight