I runda Przeprawowych Mistrzostw H6 – na początek wiosny i sezonu 2015

Pierwszy dzień wiosny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim premierowa runda drugiego sezonu Przeprawowych Mistrzostw H6, która rozegrana zostanie w Ogrodzieńcu. 6-godzinny maraton z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy sprawi, że szybko zapomnicie o zimowej przerwie. Na imprezę już zapisało się 30 załóg, a lista startowa wciąż jest otwarta.

Analogicznie jak w poprzednim roku, zawody będą rozgrywane na kilkukilometrowej, zamkniętej i całkowicie wytaśmowanej pętli. Dodatkowo na trasie wytyczone zostaną odcinki specjalne o przeprawowym charakterze, nadzorowane przez sędziów. Nie obejdzie się bez wyciągarek, jednak będą one występowały w roli przerywnika, podobnie jak na zeszłorocznych rundach w Ogrodzieńcu oraz Dzikowcu.

Poziom trudności nie będzie aż tak wysoki jak na Poland Trophy. Nie zabraknie jednak delikatnych trawersów bez asekuracji, wielu dołków, zjazdów i podjazdów oraz bagienek i wody – jednak w umiarkowanym zakresie i tylko na odcinkach specjalnych. Pętla rajdu na każdej z rund wytyczona zostanie po „twardym”, technicznym terenie, tak aby była całkowicie przejezdna dla każdej z klas.

Zawodnicy, jak w roku poprzednim otrzymywać będą punkty za przejazd pełnego okrążenia oraz dodatkowe za pokonanie każdego z odcinków specjalnych. Jeśli załoga ominie oes, otrzyma punkt ujemny. Zwyciężą ci, którzy w czasie 6 godzin zbiorą najwięcej punktów.

W trakcie rajdu zawodnicy będą mogli serwisować swoje pojazdy w specjalnej strefie, wyznaczonej przy starcie do całej pętli zawodów. Impreza podzielona zostanie na dwa trzygodzinne etapy, które rozdzieli godzinna przerwa. Rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach – No Limit, Advance i Challenge.

W 2015 roku odbędą się trzy edycje PMH6. Sezon rozpocznie się w Ogrodzieńcu, 21 marca. Kolejne rudny zaplanowano na 4 lipca i 5 września. Organizatorem cyklu jest firma Euroforum, która odpowiada także za rajdy Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extrem, Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off Road, Wschodnie Mistrzostwa Off Road i jest współorganizatorem Wyczynowych Mistrzostw Off Road.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń (formularz na www.pth6.pl) na I Rundę Przeprawowych Mistrzostw H6 oraz wspólnej zabawy już w marcu w Ogrodzieńcu, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej!
MM

Aktualna lista startowa:
NOL
1. Michał Kantor / Kuba Kantor
2. Artur Owczarek / Roman Poplawski
3. Paweł Wojtczak / Piotr Wojtczak
4. Sławomir Jabłoński / Radosław Kozak
5. Gerard Stachal / Michał Stachal
6. Ignacy Lenkiewicz /
7. Mariusz Niemiec / Karol Obrał
8. Tomasz Gałuszka / Radosław Gałuszka
9. Tomasz Dałkiewicz / Krzysztof Pułecki
10. Grzegorz Bogusz/
11. Sławomir Kowalski/Kamil Kowalski

ADV
1. Tomasz Stokłosa / Karol Trzebny
2. Łukasz Stokłosa /
3. Michał Szczurtek / Sebastian Kolonowski
4. Michał Nowrotek /
5. Jacek Szczech / Tadeusz Michalec
6. Jerzy Tomaszewski / Dariusz Siedlecki
7. Piotr Florczak / Karol Soboń
8. Lukasz Gembala /Tomasz Szarzec
9. Marcin Sawa / Paweł Olech

CHL
1. Marcin Rumiński / Przemyslaw Przemilewski
2. Rafał Pawlak / Marek Garczyk
3. Łukasz Andzlik / Michał Chrzan
4. Marek Soboń / Klaudia Soboń
5. Wojciech Koźliński / Bartłomiej Mokrzysiak
6. Michał Smoleński / Michał Wilczyński
7. Jarosław Pytel / Marcin Jurewicz
8. Mariusz Kiszło / Grzegorz Węglarz
9. Rafał Noszka / Janusz Michalik