I runda Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 2018 – zimowy kołowrotek

Stało się już tradycją, że zawody rozgrywane w kamieniołomach Niegowonice i Wysoka rozpoczynają nowy sezon Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6. W tym roku na załogi, które ściągnęły na start z całej Polski, czekała nie tylko wymagająca pod względem technicznym trasa, ale również przeszkody stworzone przez aurę.

10 marca 2018 na starcie rajdu spotkali się zawodnicy, którzy po długiej, zimowej przerwie nie mogli się już doczekać rywalizacji w terenie. Choć zima i lód jeszcze nie odpuściły, pozytywna atmosfera panująca w bazie pozwalała zapomnieć o niskiej temperaturze. Jeszcze goręcej zrobiło się, gdy auta wyjechały na trasę pętli.

Każda z klas – No Limit, Advance i Challenge – walczyła na dostosowanym do swoich możliwości oesie. 6 godzin zmagań w formule full contact podzielonych na dwa 3-godzinne etapy gwarantowały moc wrażeń i wiele widowiskowych pojedynków na trasie, których obserwatorami byli licznie zgromadzeni kibice. Zawodnicy walczyli nie tylko z rywalami oraz licznymi przeszkodami, wśród których dominowały techniczne podjazdy i zjazdy po kamienistych zboczach oraz przeprawy przez pokryte lodem bagna, ale również z własnymi słabościami, które nie wszystkim pozwoliły dotrzeć do mety.

W klasie NOL trzy pierwsze lokaty zajęli zawodnicy z Podkarpacia: I miejsce - Mariusz Szyszka/Jacek Krzywonos, II miejsce - Waldemar Cesarz/Krzysztof Szalacha, III miejsce - Dariusz Dorotiak/Maciej Musz. W klasie ADV na podium uplasowali się: I miejsce - Dawid Chochół/Artur Jadowski, II miejsce - Łukasz Gębala/Tomasz Szarzec, III miejsce - Piotr Szerszeń/Grzegorz Krawczyk. Klasa CHL została zdominowana przez ekipy z Beskidu: I miejsce - Robert Janasik /Grzegorz Węglarz, II miejsce - Szymon Salomon/Marek Hałasek, III miejsce - Rafał Noszka/Mariusz Kiszło. Zwycięskie załogi otrzymały nagrody ufundowane przez nowego partnera tytularnego zawodów, markę PEDDERS - producenta i dystrybutora zawierzeń do pojazdów 4x4.

Druga runda Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 odbędzie się w dniach 6-7 lipca w Brzegu. Spragnieni przeprawy w terenie nie muszą jednak czekać na wakacje – już w najbliższy weekend, 23-24 marca, na terenach Golubia-Dobrzynia odbędą się Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Off-Road – impreza przeprawowa o charakterze pieczątkowo-oesowym.  Dla każdej z klas wyznaczone są sekcje, a ich trudność jest odpowiednio dobrana do poziomu sprzętu i zawodników startujących w danej klasie. Zwycięży załoga, która zgromadzi największą liczbę pieczątek i uzyska najlepsze czasy  przejazdów oesów. Więcej info: http://www.pt-serwis.pl/kategorie/kujawsko_pomorskie_mistrzostwa_off-road

MM