II runda Poland Trophy Dragon Winch Extreme - na podbój Warmii

Pomiędzy warmińskimi jeziorami leży niewielka miejscowość Rasząg. Już za niespełna dwa tygodnie zadrży od samochodowych silników. Tam właśnie odbędzie się druga edycja Poland Trophy Dragon Winch Extreme – ekstremalnego rajdu przeprawowego.

ZOBACZ TAKŻE: I runda Poland Trophy w Bobolicach – powrót do korzeni

Pierwsza edycja tegorocznego Poland Trophy Dragon Winch Extreme odbyła się w Bobolicach. Tamtejsze trasy w off-roadowym środowisku owiane są legendą. Jednak organizatorzy rajdu zapewniają, że druga edycja nie będzie w niczym ustępować inauguracji sezonu.

PTDWE_01_fot_SewerynPanekNa terenach wokół Rasząga, na zawodników będą czekać równie interesujące odcinki specjalne. Będą przejazdy przez bagna i podmokłe łąki, przeprawy torfowe. W wodzie kryją się zwalone drzewa i pniaki. Morenowy krajobraz dostarczy też technicznych elementów – stromych podjazdów, zjazdów czy trawersów.

Rajd będzie mieć znaną z poprzednich edycji formułę. Krótki i szybki Prolog ustali kolejność startu do Etapu Noc. Po uroczystej ceremonii startu z rynku w Biskupcu, zawodnicy wyruszą na nocne oesy. Później chwila przerwy i kolejny, dzienny etap. Rajd zakończy się w sobotę, rozdaniem nagród i uroczystym bankietem.

Rywalizacja w PTDWE toczy się w trzech klasach. W No Limit startują najbardziej zaawansowane technicznie pojazdy – tylko w zarysie przypominające samochodu. W No Limit dozwolone są wyciągarki mechaniczne, co odróżnia tą klasę od Advance, w której można korzystać tylko z wyciągarek elektrycznych.

PTDWE_02_fot_SewerynPanekBardziej restrykcyjne przepisy obowiązują w klasie Challenge, która przeznaczona jest dla seryjnych samochodów i mniej doświadczonych zawodników. Przed drugą edycją uległy zmianie przepisy dotyczące tej klasy – zezwolono na większą ilość przeróbek (m.in. zawieszenia i układu chłodzenia), ale nadwozie musi pozostać seryjne. Dozwolona jest jedynie przeróbka do formy pick-up.

Rajd rozpocznie się w piątek, 27 czerwca. W bazie rajdu, w Wilimach nad jeziorem Dadaj, zawodnicy będą się rejestrować, a ich pojazdy przejdą badanie techniczne. Później rozpoczną się zawody.

Zawodom patronuje portal TERENOWO.PL.
MM